اخبار آزمون ها

۵۰ درصد کارآموزان قضایی در ۱۵ سال اخیر جذب شده‌اند

سایت حقوقی دادآور
مدیر کارگزاری قضات گفت: ۵۰ درصد از نیروهای کارآموز در امر قضا در ۱۵ سال اخیر جذب شده‌اند.
 
به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبداللهی در مراسم تحلیف کارآموزان قضایی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۹ هزار قاضی داریم که از این تعداد ۸۳۰۰ نفر مرد و ۷۰۰ نفر زن هستند.
وی ادامه داد:

۱۲۰۰ نفر از قضات به صورت آزمایشی کار می‌کنند.

 
عبداللهی تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد از تحصیلات قضات ارشد و دکتری است. همچنین ۵۰ درصد نیروهای ما در ۱۵ سال اخیر جذب شده‌اند که در حال حاضر ۵۰۰ پست قضایی بلاتصدی در تهران داریم.
 
وی خاطرنشان کرد: برخی قضات حاضر نمی‌شوند که در برخی از استان‌ها مانند استان سیستان و بلوچستان و استان‌های مرزی حضور یابند بنابراین ما در آن استان‌ها با کمبود نیرو مواجه هستیم.
 
عبداللهی گفت: براساس قانون در سال جاری ۸۰۰ قاضی در قوه قضاییه جذب می‌شوند که در حال حاضر ۹ دوره کارآموزی برگزار شده و ۸ دوره دیگر در حال برگزاری است و مابقی را باید تا آخر سال برگزار کنیم که جمعا ۳۰ دوره می‌شود.
 
در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین عامری مدیرکل گروه آموزش گفت: در آزمون ۹۲ که آبان‌ماه برگزار شد، ۲۶ هزار داوطلب حضور داشتند.
 
وی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نفر داوطلب دانشگاهی بودند.
 
عامری گفت: در سال ۹۲ چهار مراسم تحلیف برگزار می‌شود که با مراسم تحلیف امروز، سه مراسم برگزار شده است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا