اخباراخبار حقوقی داخلی

گزارش تفحص از سازمان‌های ایدرو و ایمیدور به قوه قضاییه ارجاع شد

با موافقت نمایندگان مجلس گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره تحقیق و تفحص از سازمان‌های ایدرو و ایمیدرو به قوه قضاییه ارجاع شد.

به گزارش ایسنا، روح الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش این کمیسیون در مورد طرح تحقیق و تفحص از سازمان های ایمیدرو و ایدرو را در اجرای ماده ۲۱۲ آئین نامه داخلی قرائت کرد.

این گزارش با ۱۷۶ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر برای بررسی به قوه قضائیه ارجاع شد.

عدم بازگشت وجوه حاصل از واگذاری سهام، نقاط ضعف و عدم رعایت اهلیت در ارتباط با خصوصی سازی، عدم رعایت قوانین خصوصی سازی در قالب رد دیون دولت، عدم رعایت تسویه تسهیلات و تعهدات شبکه بانکی و بدهی های مالیاتی و سایر مطالبات و تعهدات سازمان های ایمیدرو و ایدرو در ارتباط با شرکت های واگذار شده، عدم رعایت اصل حاکمیت دولت در ارتباط با صنایع خاص و استراتژی، شکست زنجیره تامین و ارزش در واگذاری ها، تاکید بر سرمایه گذاری در حوزه های دانش بنیان، صنایع با تکنولوژی های پیشرفته، فناوری های نوین و طرح ها و پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی از محل منابع حاصل از واگذاری ها، لزوم توجه به بخش تعاون در واگذاری سهام شرکت های ایمیدرو و ایدرو با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، عدم رعایت مفاد اجرایی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، نادیده گرفتن عدم واگذاری فعالیت های حوزه سلامت، آموزش، تحقیقات و فناوری، تاکید هیات بر عدم واگذاری شرکت طلای زرشوران به بخش خصوصی با توجه به استراتژیک بودن تولیدات آن، بررسی عملکرد در ارتباط با حوزه منابع انسانی از جمله محورهای تحقیق و تفحص از ایدرو و ایمیدور است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا