اخبار کتاب

کتاب «نحوه عملی رسیدگی در شعب سازمان تعزیرات حکومتی» منتشر شد

جلد اول کتاب «نحوه عملی رسیدگی در شعب سازمان تعزیرات حکومتی» به منظور رسیدگی به تخلفات اقتصادی از سوی انتشارات خرسندی منتشر شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سازمان تعزیرات حکومتی یکی از سازمان‌های زیر مجموعه قوه مجریه است که وظایفی شبیه به وظیفه قوه قضاییه دارد. رسالت اصلی سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی به تخلفات اقتصادی است که رکن قضایی قوه مجریه در این زمینه محسوب می‌شود و قوه مجریه با توسل به این رکن به مقابله با تخلفات اقتصادی می‌پردازد. از این رو وجود آیین و شیوه خاصی در زمینه نحوه رسیدگی به پرونده‌های مطروحه در این سازمان لازم و ضروری است تا با استفاده از این شیوه از یک طرف، رسیدگی به تخلفات اقتصادی با سرعت و دقت بیشتری انجام گیرد و از طرف دیگر؛ حقوق متخلف یا افرادی که در مظان اتهام تخلف هستند رعایت شود. جلد اول کتاب «نحوه عملی رسیدگی در شعب سازمان تعزیرات حکومتی» به منظور بر طرف کردن چنین نیازی برای دانشجویان و علاقه‌مندان به مسایل حقوقی منتشر شده است.

اهداف آموزشی که از نگارش این مجموعه دنبال می‌شود در ابتدای هر عنوان، به شیوه توصیفی به تبیین موضوع پرداخته شده و اصطلاحات مورد استفاده تعریف شده است و مقررات عام حاکم بر موضوع ذکر شده تا به طور مستقل و بدون نیاز به کتاب های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. پس از این تعاریف و ذکر اصطلاحات مقررات حاکم بر تعزیرات حکومتی در آن بحث شده است.

فصل‌ اول کتاب به موضوع «تشکیلات، صلاحیت و اصول حاکم بر آیین رسیدگی در سازمان تعزیرات حکومتی» می‌پردازد. فصل دوم نیز «کلیات رسیدگی در شعب سازمان تعزیرات حکومتی» را مورد بررسی قرار می‌دهد و ضوابط و آیین نامه‌های آن را تشریح می‌کند. فصل آخر کتاب نیز به تعقیب متخلف(متهم) در شعب تعزیرات حکومتی می‌پردازد.

از دیگر ویژگی‌های این کتاب می‌شود به زبان ساده و مثال‌های ذکر شده در آن نام برد. مفاهیم حقوقی به کار رفته در این کتاب با بیان ساده و دور از تکلف توضیح داده‌ شده‌است و از تحلیل‌های پیچیده حقوقی و بیان نظرات مختلف و ارزیابی آن‌ها اجتناب شده است.

همچنین در قسمت مربوط به نحوه رسیدگی، تلاش شده است تا علاوه بر بیان موضوع و تبیین مقررات مربوطه، نمونه‌هایی از دستورات و تصمیماتی که در پرونده صادر می‌شود بیان شود تا به عنوان الگوی پیشنهادی در موارد مشابه مورد استفاده شعب رسیدگی کننده قرار گیرد.

چاپ اول «نحوه عملی رسیدگی در شعب سازمان تعزیرات حکومتی» تالیف حسین اعظمی چهاربرج و همکاران در شمارگان دو هزار نسخه و به بهای هفت هزار تومان از سوی انتشارات خرسندی منتشر شده است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا