اخبار کتاب

کتاب حقوق و دادرسی کیفری در آینه فقه اثر آیت الله اردبیلی رونمایی شد

 
سایت حقوقی دادآور
کتاب ˈ حقوق و دادرسی کیفری در آینه فقه ˈ جدیدترین اثر آیت الله ˈ سید عبدالکریم موسوی اردبیلی ˈ از مراجع تقلید یکشنبه شب در قم رونمایی شد.
به گزارش ایرنا، درآیین رونمایی از این کتاب که با حضور جمعی از مسوولان اجرایی ، اساتید و پژوهشگران دانشگاهی و حوزوی  درسالن همایش های دانشگاه مفید قم برگزار شد، آیت الله ˈسید مصطفی محقق دامادˈ استاد فلسفه و حقوق حوزه و دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

دراین مراسم همچنین معاون آموزشی دانشگاه مفید با اشاره به روند تالیف و تدوین این کتاب در سخنانی اظهارداشت: این کتاب پس از تدوین جهت رفع اشکال و مطابقت با آخرین نظرات و فتاوای علمای حوزه علمیه، دراختیار آنها قرار گرفت.

حجت الاسلام ˈسعید رهاییˈ از انتشار جلد دوم این کتاب در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در جلد اول حقوق کیفری در فقه اسلام مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در جلد دوم حقوق جزا در فقه کنکاش و بررسی خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه مومنین موظف به دانستن ظرایف و آموزه های دینی هستند، خاطرنشان کرد: آموزش صحیح دین، عامل مهمی برای پیشگیری از جرم است، بنابراین باید بتوانیم با زبان ساده و روان، آموزه های دینی را برای مردم بیان کنیم.

کتاب ˈحقوق و دادرسی کیفری در آینه فقهˈ که به همت جمعی از برجسته ترین حقوقدانان کشور در حوزه حقوق بین الملل و قضایی تدوین شده است، نتیجه ۱۲ سال مجاهدت علمی و پژوهشی آیت الله موسوی اردبیلی (رییس سابق شورای عالی قضایی) است که در چاپ اول ۳ هزار نسخه منتشر شده است.

گفتنی است این کتاب، نخستین جلد از مجموعه سه جلدی به زبان فارسی بوده که مشتمل بر کلیات دادرسی اسلامی، دادرسی کیفری، ادله اثبات دعوا، کلیات حقوق جزای اسلامی و حدود است که دیدگاه های علمی و استفتائات این مرجع تقلید را تبیین کرده است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا