دانشگاه های معتبر دنیا

نمره ۲۰ دانشجویان ایرلندی به زندگی دانشگاهی

4-1652.jpg

سایت حقوقی دادآور

نظرسنجی جدیدی که درباره دیدگاه دانشجویان ایرلندی نسبت به آموزش عالی و زندگی دانشگاهی در این کشور انجام شده نشان می‌دهد که دانشجویان رضایت زیادی از زندگی دانشگاهی دارند و بالاترین نمره را به دوران دانشجویی در کشور خود می‌دهند.

 

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نظرسنجی ۱۰۰ سوال با موضوعات مختلف از دانشجویان پرسیده شد که این سوالات از میزان رضایت دانشجویان از حمایت‌های دانشگاهی تا آمادگی شغلی را دربرمی‌گرفتند.

 

از یافته‌های مهم در این مطالعه می‌توان به رضایت ۷۲ درصدی دانشجویان از ارتباط خود با استادان اشاره کرد که به گفته آنها استادان همیشه در دسترس، دلسوز و یاری‌رسان هستند. در این نظرسنجی همچنین ۷۹ درصد نیز تجربه تحصیلی خود در دانشگاه را خوب یا عالی توصیف کرده و ۷۶ درصد نیز اعلام کردند زمان بسیاری را برای مطالعه و انجام فعالیت‌های دانشگاهی اختصاص می‌دهند.

 

این نظرسنجی از ۱۲ هزار و ۷۰۰ دانشجوی سال اولی و سال آخری در ۲۶ دانشگاه دولتی ایرلند انجام شده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت ایرلند، از سوی دیگر از آنجا که دانشگاه‌های ایرلند به دنبال جذب دانشجویان بین‌المللی بیشتری هستند، کارشناسان ایرلندی بسیار مشتاقند دریابند که دانشجویان ایرلندی چگونه با این دانشجویان بین‌المللی تعامل خواهند داشت.

 

آنها دریافتند ۵۸ درصد از دانشجویان ایرلندی در اغلب موارد با دانشجویانی که ملیت و نژاد متفاوتی دارند ارتباط برقرار می‌کنند. این مطالعه نه تنها نخستین مطالعه در ایرلند بلکه در سراسر اروپا است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا