اخبار حقوقی داخلی

نمرات منفی رانندگان در صورت تخلف نکردن ، حذف می شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا ، سردار ˈ اسکندر مومنی ˈ روز چهارشنبه در آیین رونمایی از گشت ویژه پلیس راه اظهار داشت : شش هزار و ۷۹۹ نفر امسال از حق رانندگی محروم شدند و ۱۸ هزار و ۶۵۰ نفر نیز در آستانه محرومیت از این حق قرار دارند اما در صورتیکه این افراد شش ماه تخلف نکنند ، نمرات منفی آنان حذف می شود.

** گشت های ویژه نوروز تمام معابر را تحت کنترل خواهند داشت

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از تشکیل گشت های ویژه در نوروز ۹۲ با خودروهای جدید در سراسر کشور خبر داد و گفت: تمام معابر برون شهری، جاده ها و بزرگراه ها تحت کنترل این گشت ها خواهند بود.

سردار مومنی افزود: گشت های ویژه راهور، اختیارات خاصی از جمله معرفی به مراجع قضایی و تست سلامت رانندگان را نیز برعهده دارند.

وی ادامه داد: حجم سفرهای درون شهری در روزهای اخیر افزایش یافته و پیش بینی می شود از روز پنجشنبه(فردا)سفرهای برون شهری بتدریج آغاز شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به استقرار خودروهای ویژه در معابر و بزرگراه های برون شهری، اظهار داشت: تردد تمام وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت، تریلر و کامیون در خروجی های تهران و کلانشهر ها کنترل شده و محدودیت های ترافیکی در مورد آنها اعمال خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، بزرگ ترین طرح راهور را در روزهای آینده، طرح نوروزی اعلام کرد و گفت: تاکنون حدود نیم میلیون نفر برای ایجاد یک سفر ایمن و سالم در ایام نوروز بسیج شده اند.

سردار مومنی خطاب به رانندگان تاکید کرد: اگر در طول سال، مسیری در یک زمان خاصی، پیموده می شد در ایام خاص مانند نوروز این مسیر با دو تا سه برابر زمان طی خواهد شد لذا در صورتی که رانندگان در این مشارکت همگانی نداشته باشند، با آنها برخورد خواهد شد.

وی همچنین درباره خط قرمز پلیس اظهار داشت: نداشتن معاینه فنی، انحراف به چپ، سبقت و سرعت غیرمجاز، خط قرمز پلیس است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درخصوص حضور بازرسان نامحسوس نیز گفت: در طرح نوروزی، یکصد هزار بازرس نامحسوس اعم از نیروهای پلیس و مردمی در معابر درون و برون شهری، مستقر خواهند شد.

سردار مومنی درباره افزایش نرخ جرایم نیز اضافه کرد: براساس قانون جدید راهنمایی و رانندگی، هر سه سال یک بار و متناسب با رشد نرخ تورم، مبلغ جرایم نیز افزایش خواهد یافت.

وی درباره خسارات جانی ناشی از تصادفات جاده ای و شهری به ماموران نیروی انتظامی، افزود: امسال سه نفر از همکاران در حین انجام ماموریت، جان خود را از دست داده و ده ها نفر نیز زخمی شده اند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: برای تقویت اجرای طرح نوروزی، یکهزار تیم گشتی با استقرار پنج هزار نفر جهت کنترل ترافیک جاده ها و بزرگراه ها به ناوگان پلیس راه اضافه خواهند شد.

سردار مومنی یادآور شد: در ۱۱ ماهه امسال، ۸۰ هزار دستگاه خودرو شماره گذاری شد که این رقم ۴۵ درصد نسبت به سال قبل، کاهش نشان می دهد. شماره گذاری خودروهای وارداتی نسبت به دوره مشابه سال قبل دو درصد رشد یافته است.

وی گفت: ۳۰ درصد خودروهای فرسوده در این دوره از رده خارج و اسقاط شده اند، ضمن آنکه شماره گذاری موتورسیکلت نیز در این مدت ۴۹ درصد کاهش و صدور گواهینامه ها شش درصد افزایش داشته است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: تعداد کشته شدگان تصادفات در سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل یکهزار و ۲۰۰ نفر کمتر بوده و تصادفات نیز هفت درصد کاهش داشته، ضمن آنکه پیش بینی می شود تلفات سوانح جاده ای به ۱۹ هزار نفر کاهش یابد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا