اخبار همایش ها و کارگاه های علمی

نشست «آیین دادرسی کیفری، نو آوری و نقد‌ها» ۲۳تیر برگزار می‌شود

سایت حقوقی دادآور

نشست تخصصی نقد و بررسی قانون جدید آیین دادرسی کیفری با عنوان( آیین دادرسی کیفری، نو آوری و نقد‌ها)با حضور حقوقدانان، اساتید دانشگاه، نمایندگان مجلس، وکلا و خبرنگاران برگزار خواهد‌شد. 
فرزانه السادات ابوالقاسمی در گفت‌وگو با «قانون» با بیان این خبر افزود:

این نشست علمی  23 تیر ماه روز سه شنبه در سالن بوستان گفت و گو از ساعت ۵:۳۰ تا ۸:۳۰ برگزار خواهد شد. این وکیل دادگستری در رابطه با مدعوین وسخنرانان گفت: این نشست با حضور دکتر علی نجفی توانا، بهمن کشاورز، دکتر جلیل مالکی، دکتر رهامی  و جمعی دیگر از  اساتید، حقوقدانان و وکلای دادگستری برگزار می‌شود. در این نشست سخنرانان، از اساتید حقوقی و مسئولان کشوری با سابقه کار قضایی هستند. ابوالقاسمی افزود: با توجه به  تخصصی بودن این نشست برخی مزایای آیین دادرسی کیفری که مورد تایید حقوقدانان است مانند ایجاد یکپارچگی در مقررات آیین دادرسی کیفری،احیای دادسرای استانی، محوریت بازپرس در انجام تحقیقات، آیین دادرسی الکترونیک، ایجاد معرفی قرارهای تامین، پیش‌بینی اینکه چنانچه بیگناهی متهم اثبات شود می‌تواند از دستگاه قضا خسارت بگیرد که از  نوآوری این قانون هستند،  در این نشست مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.  وی افزود: همچنین در این نشست حقوقدانان و وکلا به نقد نکات منفی این قانون نیز خواهد پرداخت تا بتوان به ارائه راه حل‌های مناسب برای اصلاح قوانین دست یافت و همچنین یک ساعت از مراسم پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که اتحاد وکلای جوان (اوج) مسئول برگزاری این نشست تخصصی است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا