اخبار آزمون ها

معاون حقوقی رییس جمهور گفت: آزمون وکالت باید عادلانه و فراگیر باشد و افراد متخصص روی کار بیایند

سایت حقوقی دادآور

«الهام امین زاده» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا درخصوص آزمون وکالت و رفع نشدن برخی مشکلات آن افزود: آزمون باید عالانه فراگیر باشد تا افرادی که دارای تخصص هستند بتوانند خدمات صحیح ارائه دهند.

وی ادامه داد: خدمات اشتباه، مردم را دچار مشکل می کند.معاون حقوقی رییس جمهور درمورد این موضوع که هرسال شاهد اشکالات در سووالات آزمون و حذف دو یا چند سووال هستیم، گفت: این را از رییس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری کشور جویا شوید.

امین زاده در پاسخ به این سووال که آیا آزمون وکالت در لایحه جامع وکالت لحاظ شده است، افزود: آزمون وکالت براساس قانون است و در لایحه وکالت نیز لحاظ شده است.

وی ادامه داد: این موضوع هنوز نهایی نشده و اجازه دهید مجلس روی این لایحه نظر دهد.

به گزارش ایرنا، آزمون وکالت هرسال با توجه به میزان نیاز هر مرکز برگزار می شود و حقوقدانان در این ماراتن نفس گیر به رقابت می پردازند.

البته هر ساله اشکالاتی در سووالات آزمون وکالت مشاهده می شود که اشکال در حتی یک سووال رتبه را تا چند نفر کاهش یا افزایش می دهد و مشکل دیگر این آزمون، اعلام شدن نتایج با تاخیر چند روزه است که به عنوان مثال به گفته رییس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری کشور قرار بود که هفتم دی ماه نتیجه اعلام شود که نشد.

 

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا