اخبار حقوقی داخلی

فراهم شدن امکان ثبت بین‌المللی اختراعات تا پایان امسال

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمدی تویسرکانی در جلسه شورای فناوری سازمان ثبت با اشاره به سیاست‌ها و برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای مکانیزه کردن فرآیندهای ثبتی با بیان این نکته که با پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام شده در چند ماهه اخیر هم اکنون ثبت اختراعات و طرح های صنعتی در داخل کشور بدون مراجعه حضوری و از طریق شبکه از متقاضیان پذیرفته و به صورت مکانیزه انجام می گیرد، اظهار داشت: با عنایت به اینکه زیرساخت‌های لازم به منظور ثبت بین‌المللی اختراعات پیش‌بینی شده است، انشاءالله تا پایان سال جاری امکان ثبت بین‌المللی اختراعات فراهم می‌شود.

تویسرکانی افزود: ماهیت اختراعات و جنبه‌های گوناگون آن در نظام مالکیت فکری و رعایت حق و حقوق مخترعان از پیچیدگی و اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل برای جلوگیری از تضییع حقوق مخترعان توجه به ثبت بین‌المللی اختراعات دارای اهمیت ویژه‌ای است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به نیازهای مالی و کارشناسی و محدودیت‌های موجود در خصوص روند بررسی اختراعات و ضرورت تبدیل سیستم اعلامی به سیستم بررسی در ثبت بین‌المللی، گفت: این سازمان به منظور حمایت از مخترعان و کاهش هزینه‌های مربوط به بررسی اختراعات با تعامل با دستگاه‌ای ذیربط و وزارتخانه‌های تخصصی از آنان خواسته است تا با ایجاد بسترهای مناسب و اتخاذ تدابیر، مساعدت لازم را در حمایت مادی و معنوی از مخترعان عزیز به‌عمل آورند.

وی بیان داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط این سازمان در برنامه پنجم توسعه کشور نیز به منظور حمایت از ثبت بین‌المللی اختراعات توسط مراجع و دستگاههای متولی پیش بینی لازم به عمل آمده است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا