اخبار حقوقی داخلی

ظاهر افرادی که شیشه مصرف می‌کنند، چگونه است؟

عضو آکادمی روانپزشکان آمریکا گفت: مصرف شیشه در بین خانم‌ها رو به افزایش است و به عبارتی می‌توان گفت شاهد تغییر جهت مصرف شیشه از مردان به سمت زنان هستیم.

ابراهیم رفیعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، درمورد عوارض مصرف شیشه گفت: ممکن است در چهره برخی افراد با گذشت سه ماه آثاری از عوارض شیشه نمایان نشده باشد اما در برخی دیگر با‌‌ همان اولین دوز مصرف علائم در چهره فرد ظاهر می‌شود.

رفیعی تصریح کرد: علائم مصرف شیشه عمدتا به‌صورت کم اشتهایی، بی‌خوابی و تحرکت زیاد در مراحل اولیه بروز می‌کند به گونه‌ای که فرد مصرف‌کننده شیشه ممکن است حتی در دو ۲۴ساعت هم نیز نیاز به خواب پیدا نکند زیرا شیشه ورودی الکتریسیته مغز را افزایش و درنتیجه باعث افزایش تحرک می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مصرف‌کنندگان شیشه همانند بمبی آماده انفجار هستند، افزود: این افراد ازنظر روانی دچار تحریک پذیری شدید می‌شوند و در فاز‌های پیشرفته‌تر رفتارهای پرخاشگرانه، ضداجتماعی و تهاجمی در آن‌ها بسیار شایع است.

این روان‌شناس و کار‌شناس مشاوره در حوزه اعتیاد با اشاره به اینکه درمان مصرف‌کنندگان شیشه بسیار پیچیده است، افزود: چراکه در جامعه اینطور جا افتاده است که مصرف این ماده اعتیادآور نیست درنتیجه هر وقت که بخواهند می‌توانند ترک کنند.

وی به دلایل نهادینه شدن چنین طرز تفکری در جامعه پرداخت و افزود: ترک شیشه علائم جسمی مشهودی ندارد درحالی‌که افرادی که تریاک، شیره و مرفین مصرف می‌کنند به محض اینکه یک دوزشان را مصرف نکنند دچار علائم ترک می‌شوند. علائم ترک در افرادی که تریاک و مرفین مصرف می‌کنند به‌صورت دل پیچه، اسهال، ریزش آب از بینی و چشم ظاهر می‌شود اما در افرادی که شیشه مصرف می‌کنند هیچ یک از این علائم با نکشیدن دیده نمی‌شود لذا اینطور فکر می‌شود که هر وقت بخواهند می‌توانند مصرف شیشه را ترک کنند درحالی‌که این طور نیست.

وی، اشتیاق و وسوسه‌ای که در مصرف شیشه وجود دارد را بسیار شدید‌تر از مصرف مواد مرفینی دانست و افزود: لذت ترک کردن شیشه کار تکنیکال، فنی و نیازمند به متخصص است.

رفیعی با اشاره به ظاهر افرادی که شیشه مصرف می‌کنند، گفت: بعد از سه ماه مصرف شیشه این افراد دارای گونه‌های فرو رفته، استخوان‌ها و چشم‌های برجسته و چهره تهاجمی می‌شوند و عمده آن‌ها دارای چشم‌های گرد و قیافه‌ای آماده جنگ و دعوا هستند.

عضوآدمی روانپزشکان آمریکا ادامه داد: افرادی که تریاک مصرف می‌کنند دچار سرافکندگی می‌شوند به گونه‌ای که سر آن‌ها همیشه پایین و به زمین نگاه می‌کنند اما مصرف کنندگان شیشه به اصطلاح چشم تو چشم هستند و مستقیما به چشم افراد نگاه می‌کنند.

به گفته وی، افرادی که تریاک مصرف می‌کنند از آنجا که سیگنال‌های مغز آن‌ها کند می‌شود؛ دچار خمودگی می‌شوند درحالی‌که افزایش سیگنال‌های مغز در افراد مصرف کنندگان شیشه موجب سرحالی، سرخوشی بیش از حد و پرانرژی بودن آن‌ها می‌شود.

وی با اشاره به کاهش سن ابتلا به مصرف شیشه در جامعه گفت: علاوه براین مصرف شیشه در بین خانم‌ها رو به افزایش است و به عبارتی می‌توان گفت شاهد تغییر جهت مصرف شیشه از مردان به سمت زنان هستیم.

رفیعی در پاسخ به این سوال که آیا مصرف شیشه و کراک موجب کرم‌زدن افراد می‌شود، گفت: به طورکلی مصرف کراک یا شیشه چنین اثری ندارد و طرح آن در جامعه به دلیل ترساندن جوانان نسبت به مصرف این مواد بود.

وی تصریح کرد: در یکسری مصرف کنندگان کراک این اتفاق افتاد که علت داشت و آن خراب شدن وضعیت مالی آن‌ها بعد از کشیدن این مواد بود که باعث می‌شد این افراد در خیابان‌ها به سر ببرند به گونه‌ای دست و پای آن‌ها زخم می‌شد و بعد این زخم‌ها پیشرفته‌تر می‌شدند و در برخی موارد هم کرم می‌گذاشتند.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا