مقالات مفید

شیوه‌ی مطالعه و پاسخ دادن به تست‌ها

سایت حقوقی دادآور

قبل از شروع به پاسخ دادن به سؤالات، زمان مربوط به آن را در نظر بگیرید.

۱- سؤالات را به همان ترتیبی که در دفترچه تنظیم شده است پاسخ دهید. زیرا ترتیب سؤالات در آزمون سراسری امری حساب شده، سنجیده و دقیق است.

۲- هنگام پاسخ دادن به تست‌ها، به هیچ وجه وقت خود را صرف سؤالات وقت گیر یا دشوار نکنید و در ابتدا فقط به سؤال‌هایی که می‌توانید در وقت مقرر پاسخ دهید بپردازید.

۳- برخی سؤال‌ها را بلد هستید ولی تشخیص می‌دهید وقت‌گیر باشند و پاسخ دادن به آن‌ها زمانی بیش از وقت مقرر نیاز دارند این گونه سؤال‌ها را با علامت مشخص کنید و با قاطعیت و خونسردی از آن سؤال عبور کنید.

۴- ممکن است سؤال‌هایی را اصلاً بلد نباشید یا برایتان دشوار باشند یا مطالب آن را نخوانده‌اید سؤال‌ها را با علامت  مشخص کنید و فوراً از آن سؤال‌ها رد شوید.

۵- از هیچ سؤالی نخوانده رد نشوید. زیرا ممکن است پس از چند سؤال دشوار چند سؤال ساده پیدا کنید. هر چه قدر هم که تعداد سؤال‌های وقت گیر یا دشوار، زیاد باشد نگران نشوید و سؤال‌های بعدی را با آرامش و به ترتیب بخوانید تا سؤال‌های ساده‌تر را بیابید.

۶- پس از پایان سؤالات یک درس می‌توانید به ساعت خود نگاه کنید متوجه خواهید شد هنوز مدتی از زمان آن درس باقی مانده است.

۷- پس از این که یک بار سؤالات هر درس را مطالعه کردید و به سؤال‌های ساده‌تر پاسخ دادید، فوراً سؤالات درس بعدی را آغاز نمایید.

۸- در تمام دروس به سرعت از سؤال‌های وقت گیر یا دشوار با زدن علامت‌های  و رد شوید و فقط به سؤال‌هایی که می‌توانید در وقت مقرر پاسخ دهید بپردازید.

۹- پس از آن که یک بار تست‌های تمام دروس را مطالعه کردید به ساعت خود نگاه کنید و ببینید چه قدر از کل زمان کنکور مانده است.

 

تا همین جا موفقیت بزرگی نصیب شما شده است.

زیرا تمام سؤال‌هایی را که به خوبی بلد بوده‌اید پاسخ داده‌اید و پس از جلسه کنکور افسوس نخواهید خورد که وقت کم آورده‌اید و برخی از سؤال‌های خیلی ساده را از دست داده‌اید.

۱۰- اکنون وقت باقی مانده را به سؤال‌های وقت‌گیر اختصاص دهید. چند سؤال را که می‌توانید پاسخ دهید ولی وقت بیش‌تری می‌خواهند انتخاب کنید شاید جواب بعضی تست‌ها را که در بار نخست فراموش کرده بودید اکنون به خاطر بیاورید به هر حال باید وقت مانده را به خوبی بین تست‌های وقت‌گیر تقسیم کنید.

۱۱- توصیه بسیار مهم: تمام صفحات دفترچه سؤالات را به خوبی بررسی کنید و مراقب باشید که بعضی صفحات یا بعضی سؤال‌ها را فراموش نکرده باشید.

۱۲- هر پنج سؤال یک بار یا هر ده سؤال یک بار شماره تست‌ها را در دفترچه سؤالات با شماره پاسخ‌نامه مطابقت بدهید. اگر این کار را نکنید ممکن است در پایان متوجه شوید شماره سؤال دفترچه با شماره پاسخ‌نامه مطابقت ندارد. در این صورت دست پاچه می‌شوید و یافتن محل تستی که جا به جا زده‌اید در میان انبوه تست‌ها دشوار می‌شود.

۱۳- یک کار اشتباه: تعدادی از داوطلبان به سؤالات، در دفترچه سؤالات پاسخ می‌دهند و در پایان جواب‌ها را به پاسخ‌نامه منتقل می‌کنند این روش خطرناک است و ممکن است وقت تمام شود و شما فرصت نکنید جواب‌ها را به پاسخ‌نامه انتقال دهید.

به نقل از سایت موسسه ماهان

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا