اخبار حقوقی داخلی

سرپرست جدید مجتمع قضایی شهید صدر تهران معرفی شد

سایت حقوقی دادآور

به گزارش خبرگزاری فارس، در مراسمی با حضور رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران و معاونین قضایی،ابوالقاسم خانزاده، سرپرست جدید مجتمع قضایی شهید صدر تهران معرفی و از زحمات ایرج منصوری در طول زمان تصدی این مجتمع تقدیر به عمل آمد.
پوریانی، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در این مراسم با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان تصریح کرد: ماه رمضان ماه فرصت است، فرصت آشتی بیشتر با خدا، فرصت آشتی با بندگان خدا، فرصت نظم و برنامه ریزی در زندگی و فرصت تقویت اراده است.


پوریانی گفت: فرصت‌های فراوانی در این ماه برای مومنین فراهم می‌شود، فرصت تلاوت قرآن آنقدر مهم است که پیامبر(ص) می‌فرماید هر کس یک آیه در این ماه تلاوت کند، ثوابش با یک ختم قرآن برابر است. در این ماه روزه داران در توجه بیشتری به قران و تلاوت آن دارند که خود قرآن می‌گوید من داروی تمام بیماری‌های روحی، اجتماعی و ناهنجاری‌های درون جامعه هستم.
وی در ادامه افزود: قضاوت در دستگاه قضایی یک امر خطیر است که با مشکلات فراوانی در تحقق عدالت مواجه است که می‌بایست با رعایت تقوی و بهره‌گیری از علوم روز در جهت ستاندن حقوق مظلومان تلاش کنند.
پوریانی شاخصه‌های یک مدیر خوب در نظام اسلامی و در دستگاه قضایی را برشمرد و گفت: آگاهی از شرایط موجود و استفاده از تجارب دیگران به همراه مشورت کردن و اخلاق نیکو را می‌بایست مدیر نظام اسلامی مد نظر قرار دهد.
وی با اشاره به رفت و آمدهای مدیران در نظام اسلامی، ابراز امیدواری کرد: این جابجایی‌ها و انتصابات بایستی زمینه خدمت‌رسانی به مردم را بهتر کند و کسانی که منصوب می‌شوند ضمن توجه به منویات مقام معظم رهبری و  سیاست‌های عالی قوه قضائیه در تحقق هدف اصلی که همان برقراری عدالت است تلاش کنند.
در ابتدای این مراسم ایرج منصوری گزارشی از عملکرد خود در طول تصدی سرپرست مجتمع قضایی شهید صدر ارائه و  در ادامه نیز ابوالقاسم خانزاده بعنوان معاون قضائی رئیس کل و سرپرست این مجتمع قضایی معرفی شد.
خانزاده سرپرست جدید این مجتمع پس از دریافت ابلاغ خود گفت: امیدوارم بتوانم با همکاری قضات و همکاران مجتمع قضائی حضرت شهید صدر  نسبت به حرکت در جهت اهداف عالیه قوه قضائیه در پیشبرد عدالت گامهای بزرگی را برداریم.

 

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا