دانشگاه های معتبر دنیا

سرمایه‌گذاری استرالیا برای رقابت در بازار آموزش عالی

12-557.jpg

سایت حقوقی دادآور

دانشگاه‌های استرالیا به منظور بهبود کیفیت و افزایش قدرت رقابت خود با سایر دانشگاه‌های جهان در بازار آموزش عالی برای سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری آماده می‌شوند.

 

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ دانشگاه «سیدنی» قصد دارد با تخصیص ۲.۵ میلیارد دلار اعتبار در کمپ دانشگاهی تاریخی خود، تغییرات وسیعی ایجاد کند تا بتواند قدرت رقابت خود را در آموزش عالی تا حد بی‌سابقه‌ای افزایش دهد. در حال حاضر احداث ساختمان‌های این دانشگاه با صرف هزینه یک میلیارد دلاری ادامه دارد و مسئولان این دانشگاه در حال مذاکره با مقامات ایالتی «نیوساوث ولز» هستند تا ۱.۵ میلیارد دلار بودجه دیگر نیز برای اجرای طرح اصلی احداث کمپ دانشگاهی «دارلینگتون – کمپرداون» دریافت کنند. به دنبال توسعه این دانشگاه جمعیت کارکنان و دانشجویان آن از رقم کنونی ۴۹ هزار و ۵۰۰ نفر به بیش از ۶۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت. این دانشگاه همچنین به ظرفیت خوابگاهی خود ۴۰۰۰ تخت می‌افزاید.

 

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد، معاون دانشگاه سیدنی می‌گوید: با وجود امکانات قدیمی، شاهد انجام تحقیقات و آموزش سطح بالا و با کیفیت جهانی در این دانشگاه نخواهیم بود و در نتیجه به نوسازی تجهیزات نیاز داریم.

 

وی افزود: سایر بخش‌های آموزش عالی در سیدنی در حال حاضر شاهد انفجار در ساخت و ساز و نوسازی هستند اما دانشگاه سیدنی کمی دیر قدم به میدان گذاشته است.

 

افزایش شمار دانشجویان داخلی و بین المللی در استرالیا و رویکرد استفاده از چند استاد در انجام تحقیقات، عامل اصلی و محرک در توسعه دانشگاه‌های این کشور محسوب می‌شود. دانشگاه «نیوساوث ولز» طی چهار سال ظرفیت خوابگاه‌های خود را به دو برابر یعنی ۴۶۰۰ تخت افزایش داده است.

 

«فرد هیلمر»، معاون دانشگاه نیوساوث ولز می‌گوید: از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون بیش از یک میلیارد دلار در این دانشگاه هزینه شده است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا