اخبار کتاب

رونمایی کتاب مجموعه نظریات مشورتی کمیسیون حقوقی کانون سردفتران

این کتاب شامل سوالاتی است که سردفتران اسناد رسمی سراسر کشور طی سال‌های ۱۳۸۵ الی ۱۳۹۱ از کمیسیون حقوقی کانون سردفتران و دفتریاران درخواست نظر مشورتی کرده بودند، و در نهایت در قالب کتابی با عنوان مجموعه نظریات مشورتی کمیسیون حقوقی دفتر حقوقی و معاضدت قضایی کانون سردفتران و دفتریاران، منتشر و رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، مسلم آقا صفری عضو هیات مدیره کانون سر دفتران و دفتریاران در حاشیه رونمایی کتاب “مجموعه نظریات مشورتی دفترحقوقی و معاضدت قضایی” گفت: سوالات مطروحه همکاران از کمیسیون حقوقی کانون سردفتران و دفتریاران بیش از ۱۰۰۰ مورد بوده است که پس از بررسی و احصاء آن، قریب به ۶۵۰ سوال در قالب کتاب منتشر و در دسترس همکاران و علاقمندان قرار گرفت.

عضو هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با تاکید بر مشورتی بودن این نظرات برای سران دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد: بی تردید پاسخهای مطروحه به این سوالات مستدل ترین پاسخ ممکن به مقصود قانونگذار با ملاحظه قوانین جاری کشور است که می تواند برای حقوقدانان، قضات، وکلاء حتی عموم مردم قابل استفاده باشد.

وی ضمن تشکر از یکایک همکارانی که در پاسخ به این سوالات نهایت دقت و دانش خود را مبذول داشته اند تاکید کرد: کانون سردفتران و دفتریاران در راه تولید علم در حوزه تخصصی دفاتر اسناد رسمی گامهای ارزنده ای برداشته است که امیدواریم به زودی شاهد نتایج آن باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار عظیم دفاتر اسناد رسمی در راه اعتلای دانش حقوقی جامعه و کمک به دستگاه قضایی در راستای کاهش پرونده های ورودی به محاکم قضایی از راه ترویج سند رسمی تاکید کرد: امروز نظرات حقوقی کانون سردفتران و دفتریاران، مورد اعتماد بسیاری از محاکم دادگستری و دستگاههای رسیدگی کننده به مسائل مرتبط با حوزه دفاتر اسناد رسمی است و این افتخاری برای دفاتر اسناد رسمی محسوب می‌شود.

کتاب مجموعه نظریات مشورتی کمیسیون حقوقی دفتر حقوقی و معاضدت قضایی کانون سردفتران و دفتریاران به انضمام آراء وحدت رویه کمیسیون وحدت رویه کانون سردفتران و دفتریاران توسط انتشارات کلک سیمین منتشر گردید و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا