دانشگاه های معتبر دنیا

دانشگاه‌های معروف انگلستان در کدام شهرهایش قرار دارند؟

کشور انگلیس دارای تعدادی از بهترین دانشگاه‌های معتبر دنیاست که این مساله سبب گسیل شدن دانشجویانی از کشورهای مختلف به این جزیره می‌شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بسیاری از دانشجویان در جستجوی کسب تجربه تحصیل در برخی از شهرهای بزرگ و مشهور انگلیس هستند در حالی که شهرهای آکسفورد و کمبریج مشهورترین شهرهای دانشگاهی در این کشور هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری “تراول وایرز” انگلیس، برخی از شهرهای دانشگاهی مشهور و معتبر انگلیسی عبارتند از:

۱-لندن: این شهر بسیار شلوغ و پرازدحام هر دانشجویی را به سوی خود جلب می‌کند و کمتر دانشجویی حاضر است از تحصیل در این شهر چشم‌پوشی کند. این شهر با دارا بودن دانشگاه‌ها و دانشکده‌های بسیار زیاد که تعداد زیادی از آنها جزو معتبرترین دانشگاه‌های دنیا هستند سالانه تعداد بسیاری از دانشجویان را به خود جلب می‌کند.

 

۲-نیوکاسل: تجربه تحصیل و زندگی در این شهر کاملا با تجربه زندگی و تحصیل در شهر لندن متفاوت است. در این شهر دو دانشگاه محبوب و مطرح وجود دارند. به عنوان نمونه دانشگاه «نورث آمبریا» یکی از پنج دانشگاه بزرگ کشور انگلیس است.

 

۳-منچستر: یکی از بزرگترین شهرهای شمالی کشور انگلیس است که به علت دارا بودن از فرهنگ خاص خود دانشجویان بسیاری را شیفته خود می‌کند. این شهر همچنین دارای پیشینه تاریخی دارای دو مرکز دانشگاهی معتبر است که دانشجویان بسیاری علاقه‌مند به تحصیل در این شهر هستند.

 

۴-یورک: شهر تاریخی یورک تجربه کاملا متفاوتی از دانشگاه را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این شهر کوچک دارای دانشگاه مشهوری است. قسمت اعظم دانشگاه یورک در بین دیواره‌های شهر ساخته شده است و کلیسای جامع شهر به آن مشرف است. این دانشگاه شباهتی به یک محیط عادی جهت تحصیل ندارد. چرا که جلوه آن تقریبا با رودخانه «اوسه» که از قلب این شهر می‌گذرد گره خورده است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا