اخبار حقوقی خارجی

دادستان دیوان کیفری بین‌المللی به کنیا سفر کرد

دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی به کنیا سفر کرده است تا در مورد پرونده خشونت‌های پس از انتخابات ۲۰۰۸ در این کشور تحقیقاتی را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فاتو بن سوده برای اولین بار از زمانی که در این سمت منصوب شده است در ماه جاری به کنیا سفر می‌کند.

وی قرار است در این سفر با چند تن از وزرا و گروه‌های اجتماعی ـ مدنی کنیا ملاقات‌هایی داشته باشد.

چند تن از مقامات سابق کنیا از جمله نخست‌وزیر پیشین، متهم به دخالت مستقیم در حوادث پس از انتخابات سال ۲۰۰۸ در این کشور هستند و قرار است دیوان کیفری بین‌المللی رسیدگی به اتهامات آنها را در آوریل سال آینده در لاهه آغاز کند.

دفتر دادستانی این دیوان ماه گذشته از روند آرام همکاری‌‌های دولت کنیا با دادگاه لاهه انتقاد کرده بود.

به نوشته روزنامه دیلی نیشن چاپ کنیا، فاتو بن سوده از ماه ژوئن سال جاری کار خود را به عنوان دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی آغاز کرده است.

وی در ابتدای انتصابش در این سمت متعهد شد که سرعت بیشتری به پرونده‌های قضایی در دست دیوان بدهد و همچنین رسیدگی به جرایم علیه زنان در دنیا و به ویژه آفریقا را در اولویت کاری خود قرار دهد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا