دانشگاه های معتبر دنیا

خلاء دانشکده‌های حقوقی در امارات

7-989.jpg

سایت حقوقی دادآور

مقامات آموزش عالی در امارات متحده به دنبال جلب نظر دانشکده‌های بین‌المللی رشته حقوق برای ورود به دوبی و تربیت حقوقدان‌ها و وکلای بیشتر در این کشور هستند.

 

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارفرمایان در امارات از کمبود فارغ‌ التحصیلان رشته حقوق در این کشور گله‌مند هستند و معتقدند در صورتی که دانشگاه‌های بیشتری این رشته‌ها را ارائه دهند، علاوه بر اینکه شغل وکالت در این کشور رونق می‌گیرد همچنین سبب تشویق سایر دانشجویان برای ورود به این حرفه می‌شود. در گزارش سالانه‌ای که از سوی اداره دانش و توسعه انسانی امارات متحده منتشر شده آشکار شد تنها ۹ درصد از فارغ‌ التحصیلان سال گذشته در دوبی در رشته حقوق تحصیل کرده‌اند.

 

«لی آن خوسلا»، مدیر توسعه تجاری موسسه Tecom که مسائل آموزشی را در مناطق آزاد آموزشی در دوبی و دهکده آموزشی دوبی مدیریت می‌کند، می‌گوید: میان تحصیلات دانشجویان و شغلی که کسب می‌کنند هیچ ارتباطی وجود ندارد.

 

به گفته وی بسیاری از این دانشجویان در رشته‌هایی مثل بازرگانی و اقتصاد تحصیل می‌کنند که سخت ترین رشته‌ها برای یافتن شغل محسوب می‌شوند در حالی که در رشته حقوق تقاضای زیادی برای استعدادهای داخلی وجود دارد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از «نشنال»، «آن» افزود: بنابر مطالعات ما، نیاز به فارغ التحصیلان رشته حقوق ۳۳ درصد از تقاضاهای صنایع این کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا