اخبار کتاب

حقوق بانکی (با نگرشی به قوانین مدنی و تجاری مرتبط)

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نویسنده در مقدمه این کتاب دو جلدی نوشته است:«تدوین این کتاب به نحوی است که همه موارد مورد نیاز یک کارمند بانک و حتی مشتریان سازمانی بانک‌ها را در بر می‌گیرد، به ویژه برای عموم همکاران که گاهی برای تهیه گزارش یا نامه با رعایت نکات حقوقی- بانکی در بخش‌های ریالی- ارزی در شعب و بخش‌های اداری- کارشناسی دچار ابهام می‌شوند و نیاز به یک مستند مرجع، معتبر و قانونی در دسترس دارند، این کتاب می‌تواند در کتابخانه هر فرد بانکی جای ثابتی داشته باشد.»

در جلد اول این کتاب، منابع و کاربرد حقوق، شرایط اساسی درستی معامله و سقوط تعهدات، مالکیت و انواع آن، مسوولیت‌های مدنی کارکنان بانک‌ها و نیز چگونگی اجرای دستور مافوق در کنار وکالت در امور بانکی و همچنین نحوه ارایه اطلاعات به دیگر سازمان‌ها و بازداشت از فصول جلد اول این کتاب است .

انواع تسهیلات و ضمانت نامه‌ها، وصول مطالبات به استناد اسناد و قراردادها و وثایق، آیین نامه اجرای اسناد رسمی و طرز رسیدگی به شکایات، فرایند وصول مطالبات و تقاضای صدور اجراییه به استناد قراردادها و همچنین نحوه وصول مطالبات به استناد قراداد لازم الاجرا و قراردادهای داخلی بانک و مجموعه قوانین امور بانکی و اصلاحیه‌های آن‌ها نمونه‌ای از عناوین جلد دوم کتاب «حقوق بانکی» است.

ویراست سوم کتاب «حقوق بانکی» با نگرشی به قوانین مدنی و تجاری مرتبط در دو جلد به قلم ناصر زنگباری از سوی نشر روز‌بهان منتشر شده است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا