اخبار همایش ها و کارگاه های علمی

تشریح اهداف و برنامه‌های همایش”جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی”

99-173.jpg

مسعود اخوان‌فرد در نشستی خبری اهداف برگزاری همایش “جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی” را که قرار است، آذرماه برگزار شود، تشریح کرد.

 

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دبیر همایش “جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی” در این نشست اظهار کرد: در سال‌های اخیر هجمه به مقدسات الهی در اشکال گوناگون در کشورهای مدعی دموکراسی شروع شد و در این راستا به مقدسات ادیان الهی تعرضاتی صورت گرفت که با عرض تاسف در راس آنها هجمه به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) بود که ما را به فکر وا داشت.

 

وی افزود: ما با اعتقاد به این‌که همه ادیان الهی مقدس و قابل احترام هستند با همکاری عزیزانی در بسیج تهران بزرگ‌ و مرکز تحقیقات شورای نگهبان برگزاری همایشی در این زمینه را در نظر گرفتیم که طی آن نظام‌های گوناگون حقوقی مورد یک بررسی تطبیقی قرار بگیرند.

 

اخوان‌فرد با اشاره به سخنان رییس‌جمهور در سازمان ملل گفت: خوشبختانه این سخنان مواضع به حق نظام جمهوری اسلامی ایران را تبیین و به ما کمک کرد که در این همایش از این مسیر بهره بگیریم.

 

وی با بیان این‌که «سازمان بسیج حقوقدانان تهران بزرگ با همکاری دانشگاه‌ها مبادرت به برگزاری همایش خواهد کرد» گفت: همایش “جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی” ان‌شاءالله در سال ۹۲ و در هفته پژوهش برگزار خواهد شد و در این همایش دانشگاه علوم قضایی، دانشگاه امام صادق(ع)، موسسه حقوق عمومی دانشگاه تهران، سازمان قضایی نیروهای مسلح، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات، شهرداری تهران و معاونت حقوقی ریاست جمهوری با ما همکاری دارند.

 

دبیر همایش جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی گفت: سازمان بسیج مستضعفین و سازمان بسیج حقوقدانان تهران بزرگ در فرایند تعریف شده برای تحقق اهداف و نظرات مقام معظم رهبری، در عرصه‌های علمی وارد شده و موجب تحول و نوآوری‌های علمی شده است.

 

وی اظهار کرد: ما در راستای برگزاری همایش “جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی” با اندیشمندان و پیروان ادیان بزرگ الهی که در کشور ما هستند دیدارهایی خواهیم داشت که درباره آن بعدا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

اخوان‌فرد افزود: کمیته‌های گوناگون برای برگزاری این همایش تشکیل شده که هر کدام در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند و تاکنون جلسات مستمری داشته‌اند.

 

به گزارش ایسنا‌،‌ در ادامه این نشست قاسم رحمانی رییس سازمان بسیج حقوقدانان تهران بزرگ نیز طی سخنانی گفت: سازمان بسیج حقوقدانان تهران بزرگ در ۳۰ استان کشور راه‌اندازی شده است و هدف آن جذب نخبگان‌، حقوقدانا‌ن‌، قضات، وکلا و سردفتران است که در تهران ۲۳ کانون از جمله در کانون وکلای دادگستری مرکز و کانون سردفتران راه‌اندازی کرده است.

 

وی گفت: وظیفه سازمان بسیج حقوقدانان ورود تخصصی و راهبردی به مباحث علمی در کشور است که در این راستا سه وظیفه آموزش، مشاوره و پژوهش برای این سازمان تعریف شده است و انجام پروژه‌های تحقیقی و برگزاری همایش‌های علمی از جمله فعالیت‌ این سازمان است.

 

صادق‌منش رییس کمیته علمی همایش جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی نیز طی سخنانی در این نشست گفت: قبل از برگزاری همایش میزگردهای علمی مرتبط با همایش در تهران و قم برگزار می‌شود و دیدار با بزرگان و پیشوایان ادیان الهی در کشور جمهوری اسلامی نیز که خود جنبه ترویجی دارد در دستور کار ما قرار دارد.

 

وی افزود: در روز همایش سخنرانی‌هایی از طرف نمایندگان ادیان مختلف خواهیم داشت و مقالات برتر همایش در این روز ارائه خواهد شد.

 

رییس کمیته علمی همایش جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی گفت: بعد از برگزاری همایش ایجاد رشته حقوق ادیان الهی در مقطع کارشناسی ارشد را پیگیری می‌کنیم و ان‌شاءلله با این امر در سطح بین‌الملل تاثیرگذار باشیم.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا