دانشگاه های معتبر دنیا

تسهیل اعطای ویزای دانشجویی از سوی استرالیا

دولت استرالیا برای جذب شمار بیشتری از دانشجویان بین‌المللی به این کشور، قوانین و محدودیت‌های اعطای ویزای دانشجویی را تسهیل خواهد کرد.

 

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارشناسان آموزش عالی در این کشور اعلام کردند که از سال آینده میلادی (۲۰۱۴) از سوی دولت استرالیا محدودیت‌های سنگین از روی دانشجویان کشورهایی که در معرض بیشترین خطرات کلاهبرداری در دریافت ویزا هستند، برداشته خواهد شد و در عین حال میزان وجهی که متقاضیان پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا باید به منظور حمایت مالی خود در طول تحصیل در بانک سپرده‌گذاری کنند به شدت کاهش می‌یابد.

 

دولت استرالیا همچنین تصمیم‌گیری بر سر تسهیل و گسترش روند موثر اعطای ویزای دانشجویی در خارج از بخش دانشگاهی و از سوی ۲۲ موسسه آموزش عالی TAFE و بخش خصوصی را سرعت می‌بخشد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، دولت استرالیا قصد دارد درآمد را خود از بازار دانشجویان بین‌المللی افزایش داده و آن را از رقم ۱۵ میلیارد دلار در سال گذشته میلادی (۲۰۱۲) به رقم ۱۹ میلیارد دلار برساند.

 

«اسکات مورسیون»، وزیر مهاجرت استرالیا می‌گوید: این تغییرات نیازمند همکاریِ همگانی است اما نقش بخش آموزش فنی حرفه‌ای در جذابیت و قابل دسترس بودن نظام آموزشی استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی اهمیت بیشتری دارد.

 

«پیتر هولدن»، مدیر بخش همکاری‌های بین‌الملل موسسه عالی TAFE با استقبال از این اقدام، یادآور شد که دولت قبلی به رغم اینکه ۱۸ ماه بر منصب تصمیم‌گیری بود به وعده‌های خود برای تسهیل و سرعت بخشیدن به روند اعطای ویزا عمل نکرد.

 

از سوی دیگر، «کیم کار» از منتقدان نظام آموزش عالی استرالیا معتقد است که دولت این کشور باید در این قبیل اقدامات محتاط باشد چرا که کیفیت عملکردهای شرکت‌های مختلف فعال در زمینه ارائه ویزای دانشجویی با یکدیگر تفاوت‌های فاحشی دارد و در عین بی‌ثباتی نرخ جذب دانشجویان بین‌المللی می‌تواند کیفیت نظام آموزش عالی این کشور را زیر سوال ببرد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا