اخبار حقوقی داخلی

بیشترین شکایت از پزشکان در چه حوزه‌ای است؟

60-9.jpg

سایت حقوقی دادآور
در شش ماه نخست سال جاری ۸ هزار و ۵۹۲ پرونده در کمیسیون‌های سازمان پزشکی قانونی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد پرونده‌های مورد بررسی در کمیسیون‌ها ۸ هزار و ۳۴ مورد بود، ۶.۹ درصد افزایش یافت.
از کل پرونده‌های مورد بررسی در کمیسیون‌ها ۱۹۲۷ مورد مربوط به شکایات ناشی از قصور پزشکی بود که ۸۱۸ مورد آن منجر به محکومیت و ۱۱۰۹ مورد منجر به تبرئه پزشک شد.

 
آمار پرونده‌های قصور پزشکی در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳.۳ درصد بیشتر شده‌ است. در این مدت و با توجه به رشته‌های تخصصی گروه‌های پزشکی، جراحی زنان و زایمان با ۲۷۱ مورد بیشترین تعداد شکایت در حوزه قصور پزشکی را داشته است.
 
پس از آن به ترتیب جراحی عمومی با ۲۱۱ مورد، ارتوپدی با ۲۰۵ مورد، دندان‌پزشکی با ۱۹۱ مورد، جراحی پلاستیک با ۱۴۱ مورد و‌ گوش و حلق و بینی با ۱۱۹ مورد بیشترین موارد شکایت در نیمه اول امسال را داشته‌اند.
 
همچنین در این مدت کمترین شکایات مربوط به گروه‌های داروسازی، روماتولوژی، پاتولوژی، ‌غدد و جراحی اطفال بوده‌ که آمار شکایات در این گروه‌ها بین صفر تا سه مورد گزارش شده‌ است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا