اخبار آزمون ها

اضافه شدن ۱۰۰۰ دانشجوی دانشگاه علوم قضایی به قضات کشور در چهار سال آینده

23-410-1.jpg

سایت حقوقی دادآور

رییس دانشگاه علوم قضایی گفت که در چهار سال آینده هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه به قضات کشور اضافه می‌شوند.

 

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد شریعت‌باقری در مراسمی که به مناسبت دهه فجر در دانشگاه علوم قضایی برگزار شد، گفت: دانشگاه علوم قضایی در حال حاضر در هر سه مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته و دکترای حقوق خصوصی و حقوق جزا دانشجو دارد.

 

وی گفت: شانزده رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در این دانشگاه تدریس می‌شود و اکثر این رشته‌ها مانند دادرسی اطفال و نوجوانان در دانشگاه‌های دیگر وجود ندارند.

 

رییس دانشگاه علوم قضایی گفت: دانشجویان ارشد این دانشگاه بورسیه نیستند، ولی متقاضی این هستند که در بخش‌های مختلف دستگاه قضایی به کار گرفته شوند به همین جهت ما قرار است از سال آینده دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری را مشمول قوانین بورسیه کنیم و با این کار ضمن کاستن از حجم دانشجویان کارشناسی به نخبه‌گزینی روی می‌آوریم.

 

شریعت باقری با بیان اینکه کارآموزی ضمن تحصیل در دانشگاه علوم قضایی از سر گرفته شده است، گفت که رییس قوه قضاییه بر آموزش عملی دانشجویان در حین تحصیل تاکید دارد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا