اخبار حقوقی داخلی

اجرای طرح های بزرگ برخورد با مالخران

رئیس پلیس آگاهی تهران با اعلام تداوم طرح برخورد با مالخران گفت: به زودی طرح های برزگ برخورد با مالخران اجرایی می شود.

سرهنگ عباسعلی محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پلیس طرح برخورد با مالخران و خریداران اموال مسروقه و مشکوک را متوقف نکرده است و این طرح در سطح پایتخت در حال اجرا است. برخورد با مالخران به عنوان یکی از سرحلقه های سرقت می تواند در کاهش وقوع این جرم موثر باشد.

وی ادامه داد: چندی قبل پلیس طرح های یکپارچه ای را در تهران اجرا کرد که به نتایج خوبی رسیدیم. در آینده نزدیک نیز طرح های دیگری همانند گذشته به صورت گسترده و هماهنگ اجرا می شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران به شهروندان در مورد خرید اموال مسروقه هشدار داد و افزود: خرید مال سرقتی توسط مالخر و شهروندان جرم است و در صورتیکه شهروندی اینگونه اموال را خریداری کند به اتهام معاونت در جرم از سوی پلیس دستگیر می شود. ضمن اینکه باید جنس خریداری شده را نیز پس بدهد.

محمدیان تاکید کرد: اگر شهروندی مدعی شود که از سرقتی بودن این جنس خبر نداشته است باید آن را اثبات کند و مدارک قابل دفاعی ارائه کند. این موضوع نیز دردسرهای زیادی برای او به دنبال خواهد داشت.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران، برخی مالخران اموال سرقتی را به عنوان استوک به شهروندان می فروشند که افراد باید با هوشیاری کامل اقدام به خرید اقلام دست دوم از فروشنده های مجاز کنند زیرا تا وقتی مالخران وجود داشته باشند سرقت نیز رخ می دهد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا