اخبار حقوقی داخلی

اجرای اصلاحات قانون آیین دادرسی کیفری همزمان با خود قانون از فردا

سایت حقوقی دادآور

ابوترابی عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفت وگو با خبرنگار قضایی فارس در رابطه با تصویب طرح اصلاح قانون آئین دادرسی کیفری توسط شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان چندی پیش چند ایراد به آئین دادرسی کیفری گرفته بود بنابراین قانون به مجلس بازگشته بود و پس از رفع ایرادات مجدداً به شورای نگهبان ارسال شد و در نهایت این اصلاحات تصویب و از فردا اجرا می‌شود.

وی افزود: حضور وکیل و بحث های مربوط به تجدید نظر از جمله ایراداتی بود که شورای نگهبان به آئین دادرسی گرفته بود که این موضوعات در مجلس برطرف شد و در نهایت اصلاحات مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفت و اکنون این قانون تصویب شده است.

ابوترابی تاکید کرد: آئین دادرسی کیفری از فردا لازم‌الاجرا می‌شود ولی قوه قضاییه چندی پیش اعلام کرد قاضی و بودجه قوه قضاییه برای اجرا کردن قانون آئین دادرسی کیفری ندارد بنابراین ما مجبور شدیم که این قانون را اصلاح کنیم.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: برای اصلاح این قانون تعداد قضات را کاهش دادیم تا قوه قضاییه نیازمند استخدام قاضی و کارمند نباشد.

اسفنانی دیگر عضو کمیسیون قضایی مجلس در این رابطه گفت: آئین دادرسی کیفری از فردا لازم‌الاجرا است و از آنجا که اکنون اصلاحیه‌هایی تائید شده است و در اصلاحیه‌ها قید شده است که از زمان اجرای قانون اصلاحیه‌ها نیز اجرا می‌شوند، اصلاحیه‌ها همزمان با قانون آئین دادرسی کیفری اجرا می‌شوند در صورتیکه اگر این موضوع قید نشده بود باید این قانون سیر قانونی خود شامل انتشار در روزنامه رسمی و غیره را می‌گذراند.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا