اخبار آزمون ها

آخرین وضعیت شعب بین‌المللی دانشگاه‌های ایران

معاون روابط بین‌الملل وزارت علوم از طی مراحل تاسیس شعبه دانشگاه تهران در کشور لبنان خبر داد.

 

دکتر ارسلان قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه مراحل اولیه تاسیس شعبه این دانشگاه در کشور لبنان طی شده است، گفت: هنوز این کار به مرحله نهایی نرسیده و پس از نهایی شدن نیاز به مصوبه هیات دولت دارد.

 

وی افزود: همچنین برنامه‌ای برای تاسیس شعبه دانشگاه تربیت مدرس در کشور سوریه داشتیم که مراحل نهایی آن نیز طی شده بود و اکثر کارهای آن انجام شده بود، اما به دلیل اتفاقات اخیر سوریه این موضوع تاکنون عملی نشده است.

 

قربانی با اشاره به تعداد شعب دانشگاه‌های کشور در کشورهای خارجی، تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه شیراز، پیام نور و شهید بهشتی در امارات دارای شعبه هستند که دانشگاه شهید بهشتی در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات در تعطیلی به سر می‌برد، همچنین دانشگاه پیام نور نیز در افغانستان شعبه‌ جامعی دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: البته دانشگاه پیام نور به غیر از این شعبه‌ها مراکز زیادی در کشورهای مختلف دنیا دارد که از طریق آن برگزاری امتحانات این دانشگاه به شیوه مجازی را انجام می‌دهد.

 

معاون روابط بین الملل وزارت علوم با اشاره به فعالیت دانشگاه جامعه المصطفی قم در کشورهای آسیایی و آفریقایی، گفت: این دانشگاه نمونه‌ای از فعالیت‌های بین‌المللی یک دانشگاه موفق است که توانسته توسعه خوبی در کشورهای مختلف داشته باشد، البته فعالیت این دانشگاه در زمینه رشته‌های علوم انسانی است.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا