اخبار حقوقی داخلی

واگذاری سیم‌کارت فعال بدون طی مراحل قانونی، پیگرد قانونی دارد

53-44.jpg

سایت حقوقی دادآور

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد که دستگاه قضا در برخورد با جرایم خشن اغماض ندارد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در سومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه جرایم خاص استان قزوین، اظهار کرد: موضوع پرداختن به جرایم خاص و اتخاذ تدابیر برای این موضوع در استان قزوین مورد توجه و تاکید جدی است.

 

 

وی افزود: نه تنها باید این سطح توجه و اهمیت به موضوع را حفظ کنیم، بلکه باید آن را از همین سطح نیز افزایش دهیم که در غیر این صورت دچار خسارت خواهیم شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: مسائلی مانند اسیدپاشی در جامعه فضای خاصی را در کشور ایجاد کرد، قطع یقین دستگاه قضا در برخورد با جرایمی از این دست یا تجاوز به عنف، آدم ربایی و قتل قاطعیت و جدیت لازم را داشته و خواهد داشت و اجرای قانون مدنظر است.

 

وی تصریح کرد: سرعت عمل در اجرای احکام نیز موضوع مهمی است و ما با توجه به این قضیه می‌توانیم اثربخشی اقدامات خویش را بالا ببریم.

 

صادقی نیارکی با اشاره به برخی پرونده‌های کلاهبرداری خاطرنشان کرد: موضوع کلاهبرداری از طریق اینترنت یا کارت بانکی موضوع تازه‌ای نیست و تنها گاهی شگردهای جدیدی بکار گرفته می‌شود که باید مردم در این خصوص هوشیار باشند.

 

وی تاکید کرد: برخورد با سیم کارت‌های بی‌نام یا عرضه سیم کارت‌های فعال با مبلغی بالا موضوعی است که لازم است با آن برخورد شود.

 

وی ادامه داد: در واقع هر کس به هر نحوی بخواهد سیم کارت فعال را بدون طی مراحل قانونی و ثبت به نام خریدار جدید، واگذار کند مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد و در این زمینه به مراکز رسمی و سایر اماکن فعال در این زمینه هشدار داده می‌شود که در صورت سهل انگاری و عدم رعایت مقررات با آن‌ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: دستگاه قضایی در اجرای قانونی با جدیت به کار خود می‌پردازد و اغماضی در این مسیر برای متخلفان و مجرمان نخواهد داشت.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا