اخبار همایش ها و کارگاه های علمی

مصباح اسکویی خطاب به وکلا: مبادا گرفتار موسسات حقوقی باشید که توسط غیر وکلا تاسیس شده‌اند

سایت حقوقی دادآور

نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز خطاب به کارآموزان وکالت که امروز پروانه وکالت خود را اخذ کردند گفت: شما راه پرمسئولیت و سنگینی را پیش رو دارید.

 

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل مصباح اسکویی در مراسم تحلیف ۴۸۶ نفر از کارآموزان وکالت که در سومین اختبار سال ۹۳ پذیرفته شده بودند که در تالار امام علی (ع) دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با ارائه گزارشی از روند اختبار اظهار کرد: از کارآموزانی که بیست و ششم آذرماه سال ۹۳ تکالیف کارآموزی خود را انجام داده و به پایان رسانده بودند، دعوت به اسم نویسی شد که ۵۷۳ نفر مدارک خود را به کمیسیون کارآموزی ارائه دادند.

 

 

وی افزود: از این تعداد پس از کنترل مدارک ۵۱۶ نفر مجاز به شرکت در اختبار شدند که اختبار کتبی در ۲۰، ۲۱ و ۲۲ اسفندماه سال گذشته انجام شد و در فروردین امسال امتحانات شفاهی نیز انجام شد.

 

مصباح اسکویی ادامه داد: از تعداد ۵۱۶ نفر، ۷ نفر غائب بودند و نهایتا از ۵۰۹ نفر امتحان به عمل آمد که ۲۳ نفر نتوانستند نمره قبولی را اخذ کنند و نهایتا ۴۸۶ نفر پذیرفته شدند که ۱۰۷ نفر آن‌ها بانوان و مابقی آقایان هستند.

 

نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز خطاب به کارآموزان وکالت که امروز پروانه وکالت خود را اخذ کردند گفت: امروز شما قدم در راه وکالت می‌گذارید و باید نسبت به احقاق حق و اجرای عدالت به وظایف خود عمل کنید. شما کارآموزان عزیزی که امروز اسم‌تان در ردیف وکلای کانون مرکز قرار می‌گیرد بدانید که راه پرمسئولیت و سنگینی را پیش رو دارید.

 

وی با ابراز تاسف از اینکه وکالت امروز در جامعه ما در جایگاه واقعی خود قرار ندارد ادامه داد: متاسفانه آن عزتی که باید در جامعه برای وکلا باشد، وجود ندارد و هرکسی که از راه می‌رسد سنگی به وکلا می‌زند بنابراین این حرفه تحمل بسیار بالایی را می‌طلبد و هرکسی که عاشق این حرفه نباشد نمی‌تواند آن را ادامه دهد.

 

مصباح اسکویی با اشاره به اینکه متاسفانه دیده می‌شود در مسیر راه وکلا کسانی هستند که می‌خواهند از علم آن‌ها به صورت ابزاری استفاده کنند، اظهار کرد:‌یکی از مشکلاتی که اکنون در کانون مرکز و در جلسات هیات مدیره مطرح است، بحث موسسات حقوقی است که ثبت نشده‌اند و به وسیله کسانی که وکیل دادگستری نیستند، تاسیس شده است. من به شما وکلای جوان توصیه می‌کنم که با همکاری همدیگر موسسه حقوقی را تشکیل دهید ولی مبادا گرفتار موسسات حقوقی شوید که توسط غیر وکلا تاسیس شده‌اند چرا که این طعمه‌ای است در انتظار شما.

 

وی ادامه داد: کسی که با تعهد کار وکالت را آغاز کند مسلما موفق می‌شود. اگر کار مشکل است شما مایوس نشوید و اگر آن را با عشق انجام دهید قطعا موفق خواهید شد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا