اخبار آزمون ها

مازندران بیشترین ظرفیت جذب دادیار در سال ۹۳ را به خود اختصاص داد

سایت حقوقی دادآور

مدیرکل مرکز جذب و آزمون قوه قضاییه با بیان اینکه ۲۵ هزار و ۴۸۹ نفر در آزمون قضاوت سال ۹۲ ثبت نام کرده اند، گفت: مازندران با جذب ۶۲ دادیار بیشترین ظرفیت جذب عمومی را در سال ۹۳ به خود اختصاص داد.

 

 

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، «حمید بهره مند» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۲۵ هزار و ۴۸۹ نفر در آزمون سال ۹۲ برای امر قضاوت ثبت نام کرده اند که ۱۶ هزار و ۱۲۴ آنها مرد و ۹ هزار و ۳۶۵ نفر دیگر زن بوده اند.

مدیرکل مرکز جذب و آزمون قوه قضاییه سپس با تفکیک نوع تحصیلات این شرکت کنندگان ادامه داد: ۲۴ هزار و ۷۰۵ نفر دارای تحصیلات دانشگاهی و ۷۸۴ نفر دارای تحصیلات حوزوی بوده اند.

وی تصریح کرد: از میان ۲۲ هزار و ۱۱۴ نفر شرکت کننده در آزمون تستی، تعداد ۹۴ نفر داوطلب دانشگاهی و ۴۵ نفر داوطلب حوزوی که حداقل ۷۰ درصد نمره تراز را کسب کرده بودند از آزمون تشریحی معاف و مستقیما به مصاحبه علمی دعوت شده اند.

به گفته بهره مند سه هزار و ۴۶۳ نفر از شرکت کنندگان که حداقل ۵۰ درصد نمره کل تراز را کسب نموده اند به مرحله آزمون تشریحی دعوت و از مجموع قبول شدگان آزمون های تستی و تشریحی یک هزار و ۱۲۰ نفر به مصاحبه علمی دعوت شده اند.

وی ادامه داد در مجموع۷۳۰ نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند.

مدیرکل مرکز جذب و آزمون قوه قضاییه در خصوص جذب اختصاصی در سال ۹۳ اظهار داشت: در راستای جذب اختصاصی نخبگان از میان داوطلبان تصدی منصب قضا اشخاصی که مسمول آیین نامه جذب، گزینش و استخدام داوطلبان تصدی این منصب مصوبه دوم اردیبهشت ۹۲ شده اند، یک هزار و ۱۴ نفر در ۶ ماهه نخست امسال در سامانه ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: تعداد ۵۶۹ نفر از این افراد دانشگاهی و ۴۴۵ نفر حوزوی به مصاحبه علمی دعوت شده اند که از این تعداد ۲۹۸ نفر قبول و برای طی مراحل گزینش معرفی شده اند.

بهره مند با ارائه آماری از جذب عمومی در سال ۹۳ گفت: استان مازندران با جذب ۶۲ دادیار بیشترین ظرفیت جذب را در سال ۹۳ داشته است و در مجموع ۳۴۸ دادیار مرد و ۶۴ دادیار زن و همچنین دادرس علی البدل بخش در سال ۹۳ جذب عمومی داشته ایم.

وی در پایان گفت: در بخش دادرس عالی البدل زن نداشتیم.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا