اخبار حقوقی داخلی

لزوم دریافت پلاک جدید خودرو در صورت تغییر محل سکونت مالک

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور از ضرورت دریافت پلاک جدید برای خودروهایی که مالکان‌ آنها محل سکونت خود را به شهرستانی جدید انتقال داده‌اند، خبر داد.

سرهنگ احمد رستمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: افراد در صورت تغییر محل سکونت دائمشان از شهرستانی به شهرستان دیگر باید برای خودروی خود با مراجعه به مراکز صدور پلاک نسبت به دریافت پلاک جدید اقدام و پلاک متعلق به شهرستان محل سکونت قبلی خود را فک کنند.
وی ادامه داد:‌ افراد ملزم هستند با تغییر آدرس، نشانی جدید خود را به دفاتر پلیس + ۱۰ اطلاع دهند تا در سامانه، پلاک جدید برای آنها در نظر گرفته شود.
رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور بیان داشت: برخی افراد هستند که به دلیل نوع موقعیت شغلی خانه‌ای در یک شهرستان و خانه‌ای در شهرستانی دیگر دارند لذا برای این افراد نیز در سامانه شماره‌‌گذاری پلیس راهور فضایی فراهم شده تا در صورتی که آنها دارای دو خودرو باشند هر دو خودرو با توجه به نشانی‌های دائمی در شهرستان‌های مورد نظر پلاک دریافت کنند.
وی خاطر نشان کرد:‌ این دسته از افراد برای دریافت پلاک‌ باید مدارک احراز سکونت خود را به مراکز تعویض پلاک تحویل دهند.
رستمی گفت:‌ کسانی که به صورت موقتی در بین شهرستان‌های مختلف در حال تردد هستند نیازی به تعویض پلاک ندارند.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا