اخبار آزمون ها

جمعیت دانشجویان دکتری تا سال ۹۴ دوبرابر می‌شود

سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی گفت: بر اساس طرح آمایش آموزش عالی، پیش‌بینی شده است که جمعیت پذیرش دانشجوی دکتری تا پایان برنامه پنجم توسعه یعنی سال ۹۴ حداقل دو برابر افزایش یابد.

 

دکتر رضا عامری در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه بر اساس نقشه جامع علمی کشور تا افق ۱۴۰۴ جمعیت دانشجویان دکتری کشور نسبت به سایر دانشجویان باید به ۳.۵ درصد افزایش یابد، افزود: در سال ۹۰ میزان جمعیت دانشجویان دکتری ۰.۸ درصد بود که باید طی سه برنامه آن را به ۳.۵ درصد برسانیم.

 

وی افزود: بر اساس هدفگذاری‌های صورت گرفته تا پایان برنامه پنجم توسعه می‌توانیم جمعیت دانشجویان دکتری را به دو درصد برسانیم، البته با روندی که هم‌اکنون در حال پیش رفتن هستیم، زودتر از برنامه به این درصد دست خواهیم یافت.

 

به گفته سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، میزان رشدی که در حال حاضر در مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد، سالیانه ۲۰ درصد است که البته در سال جاری این رشد کمی بیشتر بوده است.

 

گفتنی است ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۲ از روز گذشته ۷ آذر آغاز شده تا ۱۲ آذر ماه ادامه دارد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا