اخبار آزمون ها

جزییات پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون در پردیس ارس دانشگاه تهران

پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران برای دوره‌ کارشناسی ارشد، از طریق بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.

 

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ثبت‌نام این دوره‌ها تا ۲۵ شهریور ماه ادامه خواهد داشت و از بین داوطلبان ثبت نامی برای این دوره‌ها تعدادی از داوطلبان بر اساس شاخص‌هایی مورد ارزیابی قرار گرفته و پذیرفته می‌شوند که فرایند بررسی درخواست داوطلبان و پذیرش آنها در تمام مراحل تحت نظارت معاونت آموزشی دانشگاه خواهد بود.

 

شرایط داوطلبان بر اساس معدل دیپلم داوطلبان با امتیاز صفر تا ۱۰ به صورت خطی برای معدل ۱۰ تا ۲۰، معدل دوره کارشناسی داوطلبان صفر تا ۲۰ امتیاز به صورت خطی برای معدل ۱۲ تا ۲۰ که ترازبندی معدل دانشگاه‌های مختلف در صورت ضرورت با تصویب شورای راهبردی لحاظ خواهد شد، تسلط به زبان انگلیسی تا حداکثر ۱۵ امتیاز بر اساس تشخیص کمیته پذیرش مربوطه، امتیاز نمرات تعدادی از دروس دوره کارشناسی (۴ الی ۸ درس) به تعیین گروه‌های آموزشی همکار در اجرای دوره کارشناسی ارشد که به نمرات بیش از ۱۴ این دروس به صورت خطی و متناسب با تعداد واحد و اهمیت آن درس امتیاز داده می‌شود (برای هر درس حداکثر ۳ امتیاز و در کل حداکثر ۱۵ امتیاز)، دستاوردهای پژوهشی و انتشارات و تشویق نامه‌های علمی داوطلبان بر اساس آیین نامه جداگانه‌ای که تهیه و به تصویب شورای راهبردی خواهد رسید، از صفر تا ۲۰ امتیاز، امتیاز مصاحبه که کمیته پذیرش در صورت ضرورت می‌تواند داوطلبانی که به میزان دو برابر ظرفیت را مورد مصاحبه علمی و بررسی انگیزه قرار دهد و حداکثر امتیاز مصاحبه ۲۰ امتیاز خواهد بود مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 

همچنین با توجه به بند ۳ از ماده ۱۴ اساسنامه پردیس از داشنجویانی که برای تحصیل پذیرفته می‌شوند شهریه دریافت می‌شود که شهریه شامل دو بخش ثابت و متغیر است که میزان آن با توجه به رشته و دوره تحصیلی با تصویب هیات امنا دانشگاه تعیین می‌شود.

 

دانشجویان در موقع ثبت‌نام اولیه و ثبت‌نام برای هر نیمسال که حداقل یک ماه قبل از شروع آن نیمسال است، شهریه ثابت یک نیمسال تحصیلی را نقدا پرداخت می‌کنند که اگر دانشجو مرخصی بگیرد یا به هر دلیل از نظر آموزشی معلق شود، باید شهریه ثابت آن دوره را پرداخت کند.

 

هزینه‌های آموزش زبان انگلیسی در صورت تشکیل کلاس جداگانه توسط پردیس و هزینه‌های دانشجویی به صورت جداگانه و بر اساس مصوبات مربوطه از دانشجویان دریافت خواهد شد.

 

همچنین پایان‌نامه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد حداقل برای دو نیمسال ثبت‌نام شده که برای اولین نیمسال شهریه ثابت و متغیر کل واحدهای پایان نامه دریافت می‌شود، ولی برای نیمسال دوم و بیشتر از آن فقط شهریه ثابت دریافت خواهد شد که چنانچه اجرای پروژه تحقیقاتی پایان نامه غیر از حق‌التحقیق اساتید و دیگر هزینه‌های متداول، هزینه‌های دیگری داشته باشد که از محل طرح تحقیقاتی مربوطه قابل تامین نباشد، این هزینه‌ها به عهده دانشجو خواهد بود.

 

در صورت انصراف دانشجو در هر مرحله از تحصیل،‌ استرداد وجه پرداختی مطابق زیر می‌باشد:

 

چنانچه دانشجو مبلغ تعیین شده برای ثبت نام را واریز کند، لیکن قبل از ثبت نام رسمی و نهایی شدن، انصراف دهد، مبلغ واریزی آن‌ها پس از کسر دو درصد نسبت به میزان تعیین شده برای ثبت‌نام، بعد از برگشت وجه از خزانه عودت داده می‌شود.

 

همچنین چنانچه دانشجو حداقل ۱۵ روز قبل از شروع نیمسال تحصیلی یا آغاز هر دوره دیگر از ادامه تحصیل، انصراف دهد، ۹۵ درصد کل شهریه پرداخت شده نیمسالی که هنوز آغاز نشده است از مجموع شهریه‌های ثابت و متغیر به میزان تعیین شده در موقع ثبت نام قابل استرداد خواهد بود.

 

در صورت انصراف در فاصله کمتر از ۱۵ روز به شروع نیمسال تا زمان حذف و اضافه دروس، حداکثر تا دو هفته پس از شروع نیمسال تحصیلی، ۵۰ درصد کل شهریه (مجموع شهریه‌های ثابت و متغیر) قابل استرداد است.

 

در صورت انصراف، پس از زمان حذف و اضافه هیچگونه وجهی به دانشجو مسترد نشده و قبول انصراف با تسویه کل بدهکاری شهریه امکانپذیر است.

 

برای رشته‌هایی که تعداد دانشجوی آن در یک دوره حداقل هشت نفر باشد، ۲۰ درصد تخفیف شهریه برای نفرات اول مشروط به داشتن حداقل معدل ۱۷ در نظر گرفته می‌شود.

 

همچنین برای رشته‌هایی که تعداد دانشجویان آن بین ۱۱ نفر تا ۱۵ نفر باشد،‌ برای نفرات اول و دوم به ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد تخفیف شهریه مشروط به داشتن حداقل معدل به ترتیب ۱۷ و ۱۶.۵ در نظر گرفته می‌شود.

 

برای رشته‌هایی که تعداد دانشجویان آن در دوره مذکور ۱۶ نفر و بیشتر باشد، برای نفرات اول، دوم و سوم به ترتیب ۲۰، ۱۵ و ۱۰ درصد تخفیف شهریه،‌مشروط به داشتن حداقل معدل ۱۷، ۱۶.۵ و ۱۶ محسوب می‌شود.

 

هزینه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد پردیس بین المللی ارس

گروه آموزشی شهریه ثابت (به ریال) شهریه متغیر هر واحد نظری (به ریال) شهریه متغیر هر واحد عملی (به ریال) شهریه هر واحد پایان نامه (به ریال)
فنی و مهندسی ۲۲/۵۰۰/۰۰۰ ۲/۲۰۰/۰۰۰ ۲/۷۵۰/۰۰۰ ۴/۴۰۰/۰۰۰
علوم پایه ۲۲/۵۰۰/۰۰۰ ۲/۲۰۰/۰۰۰ ۲/۷۵۰/۰۰۰ ۴/۴۰۰/۰۰۰
علوم انسانی و MBA ۱۸/۰۰۰/۰۰۰ ۲/۲۰۰/۰۰۰ ۲/۷۵۰/۰۰۰ ۴/۴۰۰/۰۰۰
کشاورزی ۲۲/۵۰۰/۰۰۰ ۲/۲۰۰/۰۰۰ ۲/۷۵۰/۰۰۰ ۴/۴۰۰/۰۰۰

 

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا