اخبار حقوقی داخلی

تشکیل دفاتر خدمات قضایی در استان البرز

دادستان عمومی و انقلاب کرج از راه‌اندازی دفاتر خدمات قضایی مشابه کارکرد دفاتر پیشخوان دولت در استان البرز خبر داد.

علی فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه‌های آتی قوه قضاییه در استان‌ها اظهارکرد: برای رسیدگی هرچه سریع‌تر درخواست‌های مردمی درصدد ایجاد دفاتر خدمات قضایی هستیم تا مردم بدون مراجعه به دادگستری، درخواست‌های خود را از طریق این دفاتر پیگیری کنند.

وی افزود: این اقدام موجب کاهش رفت و آمدها به دادگاه قضایی خواهد شد وتنها در هنگام صدور احکام این مراجعات صورت خواهد گرفت.

فرهادی خاطر نشان کرد: اعتمادبخشی، جلوگیری از ازدحام در دادگاه ها، اطمینان رسیدگی هرچه سریع‌تر به پرونده‌های قضایی بخشی از اهداف تشکیل دفاتر قضایی در سطح استان است.

دادستان عمومی و انقلاب کرج در بخش دیگری به اجرای طرح مدیریت پرونده‌های قضایی خبر داد و گفت: این طرح که از زمان تشکیل اداره کل دادگستری اجرایی شده و این امکان را برای مردم فراهم ساخته است که بدون نیاز به دادگستری از طریق رایانه پرونده خود را ثبت برسانند و تا حصول نتیجه نیز به همین شیوه پرونده های قضایی خود را پیگیری کنند.

وی افزود: افراد از این طریق حتی در جریان روند و صدور رای خود نیز قرار خواهند گرفت.

فرهادی در پایان بااشاره به  مزیت‌های این طرح گفت: جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی سودجویان، کاهش مراجعات و رسیدگی سریع تر به پرونده ها از جمله رویکردهای مثبت این طرح محسوب می شود.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا