اخبار همایش ها و کارگاه های علمی

بهمن کشاورز: کانون وکلا مجزا از نظام نمی‎تواند و نمی‎خواهد فعالیت کند

سایت حقوقی دادآور

رئیس اسکودا گفت: ثبت موسسات حقوقی بدون حضور وکلا منجر به ایجاد فسادی بزرگ خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، بهمن کشاورز در بیست و چهارمین اجلاس اتحادیه سراسری کانون‎های وکلای دادگستری ایران، با بیان اینکه بین کانون وکلای لرستان و دادگستری روابط بسیار حسنه‎ای وجود دارد و امید می‎رود این مودت استمرار یابد، اظهار کرد: در مورد قانون آئین دادرسی کیفری اینکه یک قانون قبل از اجرا قرار است اصلاح شود، بی‎سابقه است.

 

 

وی اضافه کرد: مشکلی که در این قانون وجود دارد اصلاح دو تبصره از ماده ۱۹۰ و ماده ۴۸ است و چنانچه رخ دهد، حق دفاع منتفی می‎شود.

 

رئیس اسکودا بیان کرد: کانون وکلا با گزینش مخالف نیست فقط در نحوه، مقررات و مرجع گزینش بحث دارد.

 

کشاورز اظهار کرد: در زمان پیروزی انقلاب ۳ کانون وکلا در تهران، فارس و تبریز با یک هزار وکیل داشتیم. در حال حاضر ۲۳ کانون با ۵۰ هزار وکیل داریم و این قشر می‎تواند در مسائلی راجع به خود و قانون‎ها اثرگذار باشد.

 

وی گفت: بدیهی است کانون وکلا مجزا از نظام و حکومت نمی‎تواند و نمی‎خواهد فعالیت کند.

 

کشاورز با تاکید بر اینکه یکی از موضوعاتی که ما روی آن نقد داریم ثبت موسسات حقوقی بدون حضور وکیل است، اضافه کرد: این موسسات به طور وسیعی در حال تشکیل و ثبت هستند که به استناد ماده‎ای که در قانون برنامه پنجم توسعه آمده است این موضوع باعث بروز مشکلاتی می‎شود که باید با یک طرح یک یا دو فوریتی مرتفع شود.

 

وی یادآور شد: این موسسات نیاز به آسیب‎شناسی دارند چرا که این موسسات ممکن است فساد بزرگی ایجاد کنند و تنها قوه قضائیه می‎تواند جلوی آن را بگیرد.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا