گوناگون

اجرای طرح برخورد با فروشندگان گوشیهای تلفن همراه سرقتی و تقلبی

سرهنگ محمدیان گفت: همزمان با اجرای طرح برخورد با فروشندگان گوشیهای تلفن همراه سرقتی و تقلبی در محدوده خیابان جمهوری یکصد متهم شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار آریا، سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران در حاشیه اجرای طرح برخورد با فروشندگان گوشیهای تلفن همراه تقلبی و مسروقه در محدوده خیابان جمهوری و حافظ اظهار داشت: یکی از سوالاتی که همیشه از سوی شهروندان مطرح شده این است که سرنوشت تلفن های همراه مسروقه که از شهروندان به سرقت می رود، چه می شود؟ از آنجا که اکثر سارقان تلفنهای همراه مسروقه را به مالخران ام فروخته و سرانجام با جعل کارتن و شماره سریال از سوی مالخران، به شهروندان فروخته می شود، پلیس موظف است این موضوع را پیگیری کرده و اقدام به ردیابی تلفن های همراه مسروقه کند.
وی ادامه داد: بنا به درخواست شهروندان و شکایتهای ارائه شده از سوی کسبه و اهالی محدوده خیابانهای جمهوری و حافظ، مبنی بر تجمع فروشندگان گوشیهای تلفن همراه مسروقه و تقلبی، پلیس آگاهی تهران بزرگ اقدام به اجرای طرح برخورد با فروشندگان گوشیهای تلفن همراه سرقتی و تقلبی کرد.
رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: در ابتدای این طرح ماموران پلیس آگاهی پایتخت به صورت نامحسوس اقدام به مستندسازی و شناسایی چهره این افراد که در برابر یکی از مجتمعهای این محدوده تجمع کرده و اقدام به خرید و فروش دستگاههای تلفن همراه مسروقه و تقلبی می کنند کرده و با حضور نیروهای گشت یگان امداد و پلیس پیشگیری تهران بزرگ این افراد را دستگیر کردند.
وی با اشاره به نحوه اجرای طرح گفت: در ابتدا ماموران پلیس پایتخت با بررسیهای نامحسوس موفق به شناسایی این افراد که بعضا مالخر و سارق اموال مسروقه هستند و در پیاده رو تجمع کرده و ضمن سد معبر اقدام به توزیع گوشیهای تلفن همراه مسروقه، تقلبی و یا کارتنها و شماره سریال های جعلی می کنند را طی یک عملیات ضربتی در کوتاهترین زمان ممکن بیش از ۱۰۰ نفر از این افراد را بازداشت کرد.
سرهنگ محمدیان در ادامه ضمن توصیه به شهروندان در خصوص دقت در زمان خرید تلفن همراه، تاکید کرد: شهروندان و خریداران گوشیهای تلفن همراه مراقب باشند هنگام خرید به مراکز معتبر مراجعه کرده و در زمان تحویل کالا، مشخصات، شماره سریال و کد فاکتور را بررسی نمایند و همچنین از وجود هولوگرام معتبر در روی کارتن دستگاه اطمینان پیدا کنند.

مدیریت

سایت حقوقی دادآور به ارگان یا نهاد دولتی وابستگی ندارد. این سایت به همت مؤسسه حقوقی حق ستان دادآور از سال 1390 شروع به فعالیت کرده است.  سایت حقوقی دادآور، رسالت بحث و بررسی در خصوص مسائل علمی رشته حقوق و نشر اخبار این رشته را به عهده دارد . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا