ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

ورود و خروج ارز بدون تشریفات قانونی پنچ هزار دلار است

در . ارسال به گوناگون

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، سیدعبدالمجید اجتهادی گفت: براساس بند خ ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق مصوب آذرماه سال 1392 'هر نوع ورود، خروج، خرید، فروش و حواله ارز بدون رعایت ضوابط تعیینی توسط دولت و بدون مجوزهای لازم از بانک مرکزی قاچاق محسوب می شود'؛ بنابراین تمامی افراد برای ورود، خروج، خرید، فروش و حواله ارز باید مجوز بانک مرکزی را داشته باشند.

وی افزود: همچنین در تبصره دو ماده 7 آمده است 'عرضه و فروش ارز، خارج از واحدهای مجاز تعیین شده توسط دولت به وسیله اشخاص و واحدهای صنفی، ممنوع است و با مرتکبین براساس قانون برخورد می شود' و این به این معنا است که اگر کسی ارز دارد و می خواهد بفروشد حتما باید به قسمت ارزی بانک ها و یا صرافی های مجاز داری مجوز از بانک مرکزی مراجعه کند و در غیر اینصورت برابر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با وی برخورد می شود.

اجتهادی تصریح کرد: در بحث مقرارات ارزی بنا به قانون روابط ورود، خروج، خرید و فروش و نگهداری کالا باید از سوی بانک مرکزی تعیین شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس اخیرا مکاتبه ای با بانک مرکزی داشتیم که بانک ضوابط و شرایط ورود، خروج و نگهداری ارز در کشور را تعیین کرده است و در صورتی که فردی خارج از شرایط تعیین شده اقدام به خرید و فروش ارز کند به لحاظ قانونی متخلف و ارز وی قاچاق محسوب می شود.

مدیر کل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: بانک مرکزی میزان ارزی که مردم می توانند بدون تشریفات قانونی خاصی به کشور وارد کنند پنج هزار دلار و میزان ارزی که مردم می توانند بدون تشریفات قانونی خاصی از کشور خارج کنند نیز پنج هزار دلار اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: طبیعتا اگر قرار باشد شخصی ارز بیشتری به کشور وارد یا از آن خارج کند باید به نمایندگی بانک مرکزی در فرودگاه ها مراجعه و اظهارنامه ارزی دریافت کند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط