ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

پیامکی جدید برای برداشتن کلاه شما

در . ارسال به گوناگون

امروزه یکی از روش‌های کلاهبرداری، پیامک‌هایی است که با متنی بسیار جذاب و با شیوه‌های مختلف مهندسی اجتماعی به صورت انبوه برای هموطنان ارسال می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از «باشگاه خبرنگاران»، به تازگی پیامک‌هایی برای مشترکان تلفن همراه ارسال شده که آنها را به عنوان یکی از برندگان در قرعه‌کشی وزارت ارتباطات معرفی کرده است.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات در گفت‌وگویی با بیان اینکه مشترکین باید مراقب پیامک کلاهبرداری با عنوان برنده‌شدن در قرعه‌کشی و مشابه آن باشند، گفت: وزارت ارتباطات هیچ قرعه‌کشی برگزار نمی‌کند و این شیوه جدید افراد سودجو برای کلاهبرداری است که پس از دریافت رمز کارت از کاربران فریب‌خورده، حساب آنها را خالی می‌کنند.

پس از ارسال، مشخصات پیامکی مبنی بر صحت اطلاعات ارسالی و همسان‌بودن با اطلاعات فرد برنده برای او ارسال می‌شود و از وی خواسته می‌شود جهت واریز مبلغ، شماره حساب، شماره کارت، رمز دوم و دیگر مشخصات بانکی را برای آنها ارسال کند.

در این زمینه پلیس فتا مکاتباتی با اپراتورهای تلفن همراه انجام داده است که طی آن مشخص شده این اپراتورها برندگان خود را فقط از طریق سایت اعلام می‌کنند.

همچنین در این راستا اپراتورها پیامک‌هایی را در مورد چگونگی و نحوه اعلام برندگان برای تمامی کاربران ارسال کرده‌اند؛ لذا هموطنان آگاه باشند که هرگز برای دریافت وجه نیازی به ارسال اطلاعات حساب بانکی نیست.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط