ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

چرا تبریک روز جهانی حقوق بشر

در . ارسال به مقالات حقوقی علمی

چرا تبریک روز جهانی حقوق بشر - حسین احمدی نیاز

1- تبریک می گوییم تا دولت های جهان دست از جنگ و کشتار بردارند و به بهزیستن بشر کمک کنند. دولت ها به جای فروش اسلحه، دانش و علم برای درمان بیماری ها و افزایش امید به زندگی را به کشورها ارائه دهند.
2- تبریک می گوییم تا تلاشی برای پایان یافتن رنج های بشر باشد؛ بشر از مرارت های فراوانی رنج می برد. رنج نابردباری، رنج جنگ و خونریزی، رنج نفرت، رنج فلاکت و فقر.
3- این روز را تبریک می گوییم تا همگان از کرامت انسانی برخوردار باشند و برابری و عدالت را معیار رفتار خود قرار دهند.
4- این روز را تبریک می گوییم تا بیاد کسانی باشیم که در راه آزادی و برابری شهید شده اند.
5- این روز را تبریک می گوییم چون قواعد و مقررات حقوق بشر، فارغ از سیاست و اقتصاد بوده و جزء نیازهای اولیه ی زندگی بشر محسوب می شود.
6- این روز را تبریک می گوییم تا به عقاید و تفاوت های هم احترام بگذاریم و بپذیریم که انسان ها با همدیگر متفاوت هستند و این را مبنای رفتار خود قرار دهیم.
7- این روز را تبریک می گوییم که ایران برای همه ی ایرانیان است تفاوتی بین اقوام و مذاهب و نژاد و سنن آنان نیست. هیچ فرقی بین ترک و فارس و کرد و عرب و بلوچ وجود ندارد و نباید وجود داشته باشد.
8- این روز را تبریک می گوییم تا همه شهروندان آگاه از حق و حقوق بوده و دانستن را حق خود بدانند چون با شناخت از حقوق با احترام و رعایت آن به داشتن جامعه ای سالم کمک شایانی خواهند کرد.
9- این روز را تبریک می گوییم تا آموزش و تدریس حقوق بشر در جامعه همگانی شود و از دانش آموزان ما در مدارس گرفته تا همه صنوف به یادگیری آن بپردازند. زیرا در این صورت کمک به افزایش سطح سلامت اجتماعی جامعه خواهد انجامید.
10- این روز را تبریک می گوییم زیرا حقوق بشر متعلق به همه ی آحاد بشر بوده، پیر و جوان و کودک ندارد، زن و مرد ندارد و همه یکسان و برابریم.
11- این روز را به تمامی قضات شریفی که مانع ستم می شوند و با وجود کثرت دعاوی و پرونده های عدیده، عادلانه به دعاوی رسیدگی و هرگز تبعیض را روا نمی دارند و دادرسی منصفانه را حق طرفین دانسته و بارعایت اصل بی طرفی عدالت را برپا می دارند و زندان را تنها راه حل حکم قضیه قرار نمی دهند، تبریک باید گفت.
12- این روز را به تمامی افسران و ماموران پلیس و نیروهای انتظامی و نظامی که حقوق متهم را رعایت و به برقراری نظم و قانون در جامعه کمک می کنند، تبریک می گوییم.
13- این روز را به تمامی وکلای دادگستری، حقوقدانان، خبرنگاران و کسانی که برای ترویج و نشر حقوق بشر گام بر می دارند، تبریک می گوییم.
14- این روز را به تمامی مدیران و سازمان های دولتی که احترام به حقوق شهروندی و بشر را تکلیف و وظیفه خود می دانند و به حقوق شهروندی شهروندان احترام می گذارند و در نشر آن کمک می کنند، تبریک می گوییم.
15- این روز را به تمامی قربانیان مین های زمینی که نماد خشونت جنگ و ابزارهای جنگی شده اند و با وجود برخورداری از رنج مصدومیت مین، هنوز حقوق خود را دریافت نداشته و قواعد حقوق بشر شرمنده آنان است باید تبریک گفت.
واقعیت مساله این است که حقوق بشر یک واقعیت و نیاز غیرقابل انکار برای داشتن جامعه ای سالم و شاداب؛ این حقوق، یکسان و واحد است و مهم رعایت و اجرای آن است.

*حقوقدان و وکیل دادگستری

ارسال به شبکه های اجتماعی