ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

مهارتهای زندگی

در . ارسال به دانلود کتاب

 سایت حقوقی دادآور

مهارتهاي زندگي مجموعه‌اي از توانمنديهايست كه از طريق آموزش و تمرين قابل اكتساب بوده و دستيابي به آنها موجب شناخت خود، افزايش توانايي برقراري ارتباط با ديگران، احساس رضايت بيشتر و موفقيت در زندگي مي‌شود.

تعاريف گوناگوني از مهارتهاي زندگي ارائه گرديده است. سازمان بهداشت جهاني، مهارتهاي زندگي را چنين تعريف مي‌كند: مهارتهاي زندگي مجموعه‌اي از توانمنديهايست كه يادگيري آنها به سازگاری و رفتارهاي مثبت و سازنده منجر مي‌شود و فرد با كمك آنها قادر است به گونه‌اي مؤثر با چالشهاي زندگي روزمره مقابله كند.

بنابر تعريف سازمان يونيسف مهارتهاي زندگي مجموعه‌ گسترده‌اي از توانمنديهاي رواني- اجتماعي مانند تصميم‌گيري، برقراري ارتباط مؤثر با ديگران مقابله با شرايط و خودمديريتي است كه يادگيري آنها به زندگي سالم و سازنده كمك مي‌كند.

باتوجه به پيچيدگي روزافزون مشاغل و حرف گوناگون و تغييرات و دگرگونيهاي سريعي كه در ابعاد مختلف زندگي فردي در عصر حاضر مشاهده مي‌شود، افزايش توانمندي افراد در مقابله با شرايط متغير كنوني به منظور سازگاري و رشد و شكوفايي اهميت فراوان يافته است.

از سوي ديگر باتوجه به گسترش چشمگير مشكلات و بيماريهاي رفتاري مانند وابستگي به مواد روانگردان (اعتياد)، ابتلا به بيماريهايي مانند ايدز، هپاتيت B و C و بيماريهاي مقاربتي آموزش مهارتهاي زندگي به‌ويژه مهارتهاي مرتبط با اختلالات مذكور (مانند آموزش ابراز وجود و نه گفتن) بسيار لازم و ضروري است.

برای دانلود این کتاب به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://mehregan-clinic.com/fa/index.php/download/75-download-book-of-life-skills.html

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط