ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

اسرار یادگیری بهتر

در . ارسال به مقالات مفید

AUAF.jpg

سایت حقوقی دادآور

به اعتقاد کارشناسان آموزش، دانشجویان برای بهبود یادگیری و عملکرد بهتر در آزمون‌های دانشگاهی باید از چند میانبُر ساده استفاده کنند.

 

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این کارشناسان به ارائه پنج راهکار برای بهبود یادگیری پرداخته و همچنین اعلام کرده‌اند که بازی‌های کامپیوتری نیز می‌توانند نقش موثری در روند یادگیری داشته باشند چون کاربران اغلب زمان زیادی را صرف انجام این بازی‌ها می‌کنند و اگر تکنیک انجام این بازی‌ها با اطلاعات آموزشی همراه شود، تمرین خوبی برای دانشجویان و در نهایت تقویت یادگیری خواهد بود. پنج راهکار کارشناسان به شرح زیر است:

 

- بین ساعت‌های مطالعه فاصله بیاندازید

 

تحقیقات نشان می‌دهند که کسانی که بین مطالعه و تمریناتشان فاصله زمانی بیشتری وجود داشته،‌ نمرات بالاتری گرفته‌اند چرا که همین وقفه موجب افزایش 50 درصدی در انجام تمرینات می‌شود. اگر می‌خواهید یادگیری موثری داشته باشید باید عادت سریع یاد گرفتن را کنار بگذارید. در واقع در صورتی که آرامش و نظم بیشتری در این روند داشته باشید نیاز کمتری به بازگشت به مطالب دارید و مطالب بیشتری را به خاطر می‌سپارید.

 

- به خودتان فرصت شکست بدهید

 

بر اساس تحقیقات صورت گرفته کسانی که در آغاز راه شکست‌های بیشتری را تجربه می‌کنند در مراحل بعدی نتایج بهتری می‌گیرند. دلیل آن هم واضح است چرا که زمان بیشتری را به آزمون و خطا اختصاص می‌دهند. این تئوری نیز بر پایه بازی‌های کامپیوتری است. کسانی که وقت بیشتری صرف و شکست بیشتری را تجربه کرده‌اند از سیستم عملکرد بازی‌ها اطلاعات بیشتری دارند.

 

- روی موضوعات مورد امتحان دقیق‌تر تمرین کنید

 

در واقع یکی از اشتباهاتی که بسیاری از دانشجویان انجام می‌دهند این است که روی موضوعاتی که قرار است امتحان دهند به اندازه کافی تمرین و تکرار انجام نمی‌دهند. برای مثال اگر آزمون شما شامل مقاله نویسی نیز می‌شود، شما باید مقاله نویسی را پیش از آزمون تمرین کنید. تنها به خاطر سپردن مطالب امتحانی کافی نیست و شما نیازمند کسب مهارت در نوشتن هستید. دقیقا همانند بازی‌های آنلاین که انجام آنها نیازمند کسب مهارت است. شما هیچ گاه حرکات بازی را حفظ نمی‌کنید بلکه با تکرار در آن‌ ماهر می‌شوید. تحقیقات دیگر حاکی از آن است که تمرین و تکرار اطلاعات، یکی از بهترین راه‌های اطمینان خاطر از یادگیری آن است.

 

- یادگیری هدفمند داشته باشید

 

تنها با نگاه کردن به یک مطلب نمی‌توانید آن را به خاطر بسپارید. در مقابل باید با استفاده از راهکارهای آموزشی، یادگیری خود را سازماندهی کنید تا یادآوری آن برایتان راحت باشد. برای مثال این روش‌ها شامل نسخه برداری و برقراری ارتباط میان مهارت خواندن و نوشتن پاسخ‌ها در امتحان با هم است. این فرایند «یادگیری عمیق» نامیده می‌شود که راهی موثر برای به خاطر سپردن اطلاعات است.

 

- به اندازه کافی استراحت کنید

 

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یک استراحت کوتاه به شما کمک می‌کند تا یک مطلب را یک هفته بعد نیز به خاطر آورید.

بررسی های دیگر نیز حاکی از موثر بودن خواب شبانه‌ کافی بر یادگیری مهارت‌های جدید و به خاطر سپردن اطلاعات است.

حتی یک خواب کوتاه نیز حافظه را تقویت کرده و خلاقیت شما را بیشتر می‌کند. بنابراین بیدار ماندن در طول شب برای کسانی که عادت به این کار دارند ایده خوبی نخواهد بود.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط