ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

ریتالین نخورید

در . ارسال به مقالات مفید

سایت حقوقی دادآور

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص سوء مصرف مواد محرک و ریتالین با توجه به فصل امتحانات هشدار داد و گفت: فریب اطلاعات غلط در مورد ریتالین را نخورید.

به گزارش ایلنا، محمدباقر صابری‌زفرقندی با بیان این مطلب گفت: برخی از افراد خصوصاً دانشجویان و دانش‌آموزان برای موفقیت در امتحانات اقدام به مصرف مواد آمفتامینی از جمله قرص ریتالین می‌کنند.

وی افزود: ریتالین دارویی است که در دسته داروهای محرک قرار دارد و فقط در موارد نادر از جمله در مورد پرفعالیتی کودکان و با تجویز و زیر نظر روانپزشک کاربرد دارد، بنابراین هر گونه استفاده غیرمجاز از آن به شدت آسیب­زا است و باعث وابستگی جسمی و روانی به آن می‌­شود.

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد بیان داشت: شروع اعتیاد بسیاری از افرادی که گرفتار اعتیاد به مواد محرک شده­اند، براساس باورهای غلط و ناآگاهانه بوده است.

وی تصریح کرد: اطلاعات غلطی که در مورد احتمال افزایش موفقیت در امتحانات در دانش‌آموزان یا تناسب اندام در زنان با مصرف اینگونه دارو‌ها شایع شده است کاملاً فاقد مبنای درست است و متأسفانه این انتخاب غلط که عموماً تحت تأثیر القاء دوستان یا افراد سودجو اتخاذ می‌شود، راه ورود به اعتیاد به مواد محرک در کشور ما شده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط