ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

حسین فلسفی با کتاب «منطق برای حقوقدانان» به نمایشگاه کتاب می‌آید

در . ارسال به اخبار کتاب

سایت حقوقی دادآور
حسین فلسفی، استاديار فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از اتمام نگارش کتاب «منطق برای حقوقدانان» خبر داد و گفت: در ابتدا منطق برای حقوقدانان بوده و بعدها فلسفه منطق را قبضه کرده است. یکی از مشکلاتی که در حقوق ما وجود دارد این است که با این که مبنای حقوقی ما ارسطویی است ولی روش ارسطو را در آن به کار نمی‌گیرند، بنابراین موارد بسیاری پیش می‌آید که قاضی مغالطه می‌کند یا اینکه متهم با مغالطه از بند می‌گریزد.

وی ادامه داد: ما برای نگارش این کتاب چند پرونده را به صورت موردی بررسی کردیم و مشاهده کردیم که یک متهم می‌دانسته که باید چه کند و  به همین دلیل گریخته است. سوال این است که اگر متهمی با مغالطه از بند قانون بگریزد آیا درست است؟ اگر من نوعی به عنوان قاضی حکمم منطقی نباشد حکم درستی است؟

وی افزود: تفیهم اتهام باید برای متهم تعریف شود و قاضی هم باید تعریف را بلد باشد. زمانی قاضی می‌تواند اتهام را تفهیم کند که روش را بلد باشد. گاهی متهم می‌تواند به راحتی با مغالطه از زیر مکافات جرمش بگریزد. بنابراین ما در این کتاب سعی کردیم تمام مغالطات را جمع کنیم.

به گفته فلسفی، ​این کتاب برای حقوقدانان نوشته شده و تا نمایشگاه کتاب سال 1394 منتشر می‌شود.

حسین فلسفی در کارنامه کاری خود نگارش کتاب‌های «منطق اشراق: پژوهشی در منطق حكمت اشراق سهروردي»، «چیستی دانش تجربی» و «خرد در برابر خرد» را دارد.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط