ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

جلد سوم و چهارم کتاب«دیوان بین‌المللی دادگستری» منتشر شد

در . ارسال به اخبار کتاب

سایت حقوقی دادآور

مدیرمرکز انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی از انتشار جلد سوم و چهارم «دیوان بین‌المللی دادگستری» به قلم محمدرضا ضیایی خبر داد.

دکتر سعید غیاثی ندوشن، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: این دو جلد مجموعه‌ای از آرا و نظریات مشورتی را در خود جای داده است.

وی ادامه داد: این کتاب به دستور رئیس سابق دانشگاه منتشر نشد و در دوره جدید ریاست دکتر سلیمی  به زیر چاپ رفت.

غیاثی با اشاره به این‌که دیوان بین‌المللی دادگستری به‌عنوان رکن قضایی اصلی سازمان ملل متحد از جایگاه و نقشی فراتر از این عنوان دارد.

مدیر مرکز انتشارات این دانشگاه افزود: امروزه نگاه سیستمی به حقوق بین‌الملل، دیوان را به مرتبه «ارگان حقوق بین‌الملل» ارتقا داده است.

وی اعمال صلاحیت مشورتی را یکی از بهترین وجوه ممکن در توسعه و تکامل و صیانت از حقوق بین‌الملل دانست و افزود: نگاهی به نظریه مشورتی سال 2004 نشان می‌دهد با وجود ماهیت مشورتی و غیر‌الزام‌آور بودن آن، بسیاری از الزامات و تعهدات حقوقی بین‌المللی برای کشورها و سازمان ملل متحد است.

غیاثی، پویایی و فعالیت دیوان بین‌المللی دادگستری را در گرو پایبندی دیوان به حقوق بین‌الملل دانست و افزود: صیانت از حقوق باعث فعالیت دیوان شده است.

مدیر انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه دو جلد این کتاب به قوانین مختلف دیوان در سال‌های مختلف اشاره کرده است، گفت: جلد سوم این کتاب دربردارنده قوانین از سال‌هال 2001 تا 2004 است و در جلد چهارم نیز قوانین سال‌های 2005 تا 2009 درباره حقوق سرزمین‌ها تدوین شده است.

جلد سوم کتاب«دیوان بین‌المللی دادگستری» 539 صفه به بهای 20 هزار تومان و جلد چهارم نیز در 504 صفحه به بهای 17 هزار تومان چاپ شده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط