ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کتاب«حقوق کودک طبیعی» منتشر شد

در . ارسال به اخبار کتاب

سایت حقوقی دادآور

انتشارات خرسندی به تازگی کتاب«حقوق کودک طبیعی» را روانه بازار کرده است. دکتر الهام شریعتی، مولف این کتاب معتقد است، تمامی حقوق اجتماعی و مدنی برای کودکان متولد شده از روابط غیرمشروع حفظ می‌شود.

 

عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) در گفت‌و گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: کودکانی که از طریق این روابط متولد می‌شوند تمامی حقوق کیفری و مدنی را در جامعه به دست می‌آورند اما تنها در مساله وراثت، تفاوت وجود دارد.

مولف کتاب«حقوق کودک طبیعی» در پاسخ به اینکه نگارش این کتاب با چه الزاماتی انجام شده است، گفت: این سوال که چرا کودک طبیعی در برخورداری از برخی حقوق، تفاوت‌هایی با کودک مشروع دارد ذهن من را به خود مشغول کرده بود. برای رسیدن به پاسخ این سوال به بررسی دقیق فقهی – حقوقی مستندات صاحبنظران در این مقوله پرداخته و یافته‌های خود را در این کتاب تدوین کردم.

وی درباره کیفر زن و مردی که به عمل غیر‌مشروع مرتکب شده‌اند، اظهار کرد: براساس مقررات اسلام کیفر‌هایی برای آنها درنظر گرفته شده است، البته این کیفر با اختصاص بخشی از اموال پدر و مادر به فرزند متولد شده منافاتی ندارد.
بازدارندگی  در جامعه، هدف کتاب
شریعتی در پاسخ به این سوال که حقوق کودکان متولد شده از طریق لقاح مصنوعی نیز مانند حقوق کودکان متولد‌شده از روابط غیر مشروع هستند، اظهار کرد: این کودکان نیز طبیعی هستند اما هدف از کودکان طبیعی در این کتاب تنها کودکان ناشی از روابط غیر‌مشروع است.

مولف«حقوق کودک طبیعی» در بیان هدف تالیف کتاب گفت: ایجاد بازدارندگی بیشتر در سطح جامعه نسبت به وقوع عمل غیر‌مشروع و پیامدهای ناشی از آن و رعایت تمامی حقوق کودکان از جمله اهداف تالیف این کتاب است.

شریعتی با بیان این‌که کتاب حاضر در دو بخش پنج فصلی تالیف شده است، ابراز کرد: شناخت موضوع و تعریف زنا و ارکان آن، تعریف کودک طبیعی و اقسام آن از جمله مباحث عمده در بخش نخست است.

مولف این کتاب افزود: آثار حقوقی نسبت کودک طبیعی ناشی از زنا و بررسی حقوق مدنی این کودکان از دیگر مباحث مطرح‌شده در این کتاب است.

«حقوق کودک طبیعی» از سوی انتشارات خرسندی در 148 صفحه به بهای 12 هزار تومان منتشر شده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط