ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کتاب «حقوق کیفری شورای اروپا» منتشر شد

در . ارسال به اخبار کتاب

سایت حقوقی دادآور
کتاب «حقوق کیفری شورای اروپا» نوشته مشترک «ژان پرادل»، «گئرت کورستنز» و «گرت فرملن» با ترجمه محمد آشوری نماد زیبایی از یک اروپای کیفری محسوب می‌شود که محصول کار نویسندگان هلندی، بلژیکی و فرانسوی است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «حقوق کیفری شورای اروپا» از دو دفتر «اروپای کیفری اروپا» و «حقوق کیفری کنوانسیون های اروپایی حقوق بشر(شورای اروپا)» تشکیل شده است. 

کتاب در مقدمه نسبتا مفصل سه مبحث «ضرورت حقوق مسلم حقوق کیفری اروپایی»، «تنوع گسترده حقوق کیفری اروپایی» و «وحدت نسبی حقوق کیفری اروپایی» را مورد بررسی قرار می‌دهد. 

پس از ارایه این مقدمه و آشنایی خواننده با لزوم قوانین بین‌المللی به «حقوق کیفری شورای اروپایی» وارد می‌شود و حیطه نفوذ حقوق کیفری را عنوان می‌کند: «شورای اروپا به هشت محور مهم توجه دارد؛ موضوعات اجتماعی، تربیتی، فرهنگی، ورزش و جوانان، سلامت عمومی، محیط زیست، میراث فرهنگی، حکومت‌های محلی و منطقه‌ای و سرانجام امور حقوقی را مد نظر قرار می‌دهد.» 

دفتر نخست «حقوق کیفری شورای اروپا» دو مبحث «انتقال پیگردهای کیفری» و«انتقال اجرای مجازات» را در برمی‌گیرد که مبحث «انتقال اجرای مجازات» در سه گفتار «نظارت بر محکومان»، «انتقال محکومان» و «پرداخت جزاهای نقدی» را دنبال می‌کند. 

در بخشی از کتاب درباره دغدغه‌های فعالان حقوقی کشورها به خصوص کشورهای اروپایی در«انتقال محکومان» نوشته شده است: «از مدتها پیش حقوقدانان در نظر داشته‌اند، پس از صدور حکم محکومیت، انتقال محکوم را از دولت صادر کننده حکم به دولتی که محکوم تابعیت آن را داراست سامان‌دهی کنند که نتیجه آن انعقاد تعداد زیادی از کنوانسیون‌های دو جانبه بین دولت‌هایی است که هم از لحاظ فرهنگی و هم از نظر آب و هوا با یکدیگر تفاوت‌های چشمگیر دارند.» 

«حقوق کیفری کنوانسیون اروپایی حقوق بشر(شورای اروپا)» با دو عنوان «مراجع قضایی حقوق بشر؛ بررسی دیوان اروپایی حقوق بشر» و «محتوای حقوق بشر» در دفتر دوم مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

کتاب «حقوق کیفری شورای اروپا» در631 صفحه، شمارگان یک‌هزار نسخه و بهای 22 هزار تومان از سوی انتشارات خرسندی روانه بازار کتاب شده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط