ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کتاب "حقوق تامين اجتماعي در قراردادهاي پيمانكاري" منتشر شد

در . ارسال به اخبار کتاب

 
سایت حقوقی دادآور
معروف است كه حقوق پيمانكاري يك حقوق بخشنامه‌يي است. در حوزه حقوق پيمانكاري دو قانون خاص و مهم وجود دارد، يكي قانون كار مصوب 1369 و ديگري قانون تامين اجتماعي مصوب 1354. اما حقوق پيمانكاري مسائل و مقررات بسيار متعدد و پراكنده‌يي دارد كه موجب شده است كارفرمايان، پيمانكاران و كارگران- به عنوان افراد يا نهاد‌هايي كه بيشتر در گير دعاوي در اين حوزه هستند- حقوق و وظايف خود را در مقررات و بخشنامه‌هاي متفرقه و پراكنده دنبال كنند. از اين جهت در جامعه حقوقي نياز و ضرورت كتابي كه بتواند مسائل حقوقي اين حوزه را در اين مقررات پيگيري كارشناسانه كند و گره‌گشايي‌هاي دادرسي و محتوايي آن را تحليل كند احساس مي‌شد.

دكتر حميدرضا پرتو (پژوهشگر حقوق كار و تامين اجتماعي و وكيل پايه يك دادگستري) و دكتر عمران نعيمي (عضو هيات علمي دانشگاه) در كتاب «حقوق تامين اجتماعي در قراردادهاي پيمانكاري» توانسته‌اند براي نخستين‌بار اين مسائل حقوقي و تقنيني را به شكلي منسجم و كاربردي توسط نشردادگستر روانه بازار كنند.

از آنجا كه شناخت رژيم حقوقي اين حوزه با توجه به پراكندگي مقررات آن دشواراست در عمل نيز بسياري از مسائل حقوقي و كاربردي آن مغفول مانده است. مسائلي كه گره‌گشايي از آنها مي‌تواند مشكل بسياري از كارگران يا كارفرمايان را رفع كند.

در بخش نخست اين كتاب آشنايي با قرارداد‌هاي پيمانكاري و تعريف، ماهيت و خصوصيات قراردادهاي پيمانكاري آمده است و در فصل دوم و سوم به اركان پيمان و انواع پيمان پرداخته شده است.

نويسندگان در فصل چهارم تعديل قرارداد به معناي تعديل مبلغ و تعهد موضوع پيمان را ارائه كرده‌اند و در فصل پنجم مقررات حاكم بر روابط پيمانكاران با كارفرمايان، كارگران و سازمان تامين اجتماعي را در قوانين و مقررات تحليل كرده‌اند.

بخش دوم كتاب پيش رو درباره حقوق و تكاليف پيمانكاران در مقررات تامين اجتماعي است كه به مباحث بيمه كارگران و تكاليف پيمانكاران در خصوص اصول ايمني و فني كارگاه و همكاري با بازرسين سازمان تامين اجتماعي مباحثي را پيش كشيده‌اند و نقاط كور اين بحث را در مقررات روشن كرده‌اند و در فصل پاياني نيز حقوق پيمانكاران در مقررات تامين اجتماعي ارائه شده است.
به نقل از سایت روزنامه اعتماد

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط