ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کتاب حقوق و دادرسی کیفری در آینه فقه اثر آیت الله اردبیلی رونمایی شد

در . ارسال به اخبار کتاب

 
سایت حقوقی دادآور
کتاب ˈ حقوق و دادرسی کیفری در آینه فقه ˈ جدیدترین اثر آیت الله ˈ سید عبدالکریم موسوی اردبیلی ˈ از مراجع تقلید یکشنبه شب در قم رونمایی شد.
به گزارش ایرنا، درآیین رونمایی از این کتاب که با حضور جمعی از مسوولان اجرایی ، اساتید و پژوهشگران دانشگاهی و حوزوی  درسالن همایش های دانشگاه مفید قم برگزار شد، آیت الله ˈسید مصطفی محقق دامادˈ استاد فلسفه و حقوق حوزه و دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

دراین مراسم همچنین معاون آموزشی دانشگاه مفید با اشاره به روند تالیف و تدوین این کتاب در سخنانی اظهارداشت: این کتاب پس از تدوین جهت رفع اشکال و مطابقت با آخرین نظرات و فتاوای علمای حوزه علمیه، دراختیار آنها قرار گرفت.

حجت الاسلام ˈسعید رهاییˈ از انتشار جلد دوم این کتاب در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در جلد اول حقوق کیفری در فقه اسلام مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در جلد دوم حقوق جزا در فقه کنکاش و بررسی خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه مومنین موظف به دانستن ظرایف و آموزه های دینی هستند، خاطرنشان کرد: آموزش صحیح دین، عامل مهمی برای پیشگیری از جرم است، بنابراین باید بتوانیم با زبان ساده و روان، آموزه های دینی را برای مردم بیان کنیم.

کتاب ˈحقوق و دادرسی کیفری در آینه فقهˈ که به همت جمعی از برجسته ترین حقوقدانان کشور در حوزه حقوق بین الملل و قضایی تدوین شده است، نتیجه 12 سال مجاهدت علمی و پژوهشی آیت الله موسوی اردبیلی (رییس سابق شورای عالی قضایی) است که در چاپ اول 3 هزار نسخه منتشر شده است.

گفتنی است این کتاب، نخستین جلد از مجموعه سه جلدی به زبان فارسی بوده که مشتمل بر کلیات دادرسی اسلامی، دادرسی کیفری، ادله اثبات دعوا، کلیات حقوق جزای اسلامی و حدود است که دیدگاه های علمی و استفتائات این مرجع تقلید را تبیین کرده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط