ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کتاب «شرح مختصر منشور حقوق زنان و مسئولیت‌های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران» منتشر شد

در . ارسال به اخبار کتاب

«شرح مختصر منشور حقوق زنان و مسئولیت‌های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران» تالیف زهرا آیت‌اللهی با هدف تبیین جایگاه زن در جامعه ایران منتشر شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «شرح مختصر منشور حقوق زنان و مسوولیت‌های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران» تالیف زهرا آیت‌اللهی از سوی روابط عمومی شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده منتشر شد.

منشور حقوق زنان و مسوولیت‌های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران در سال 1383 در شورای عالی انقلاب فرهنگی آماده شد و در سال 1385 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. این منشور به عنوان سند رسمی جمهوری اسلامی ایران برای قانونگذاری و برنامه‌ریزی در امور زنان و نیز مبنای تبیین جایگاه زن از منظر جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی قرار گرفت. کتاب حاضر نیز به شرح نکات ویژه در هر یک از بندهای این سند قانونی پرداخته است.

بخش اول این کتاب به «اصول و مبانی» حقوق زن در جامعه اسلامی می‌پردازد و «حقوق و مسئولیت‌های فردی زنان»، «حقوق و مسئولیت‌های خانوادگی زنان»، «حقوق مسئولیت‌های اجتماعی زنان» و «قانون حمایت از حقوق و مسئولیت‌های زنان» مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش دوم کتاب به منشور حقوق و مسوولیت‌های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران تشریح شده است و «حقوق و مسئولیت‌های فردی»، «حقوق و مسئولیت‌های خانوادگی» زن در جامعه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در بخش سوم کتاب نیز به «حقوق و مسئولیت‌های اجتماعی» زنان در جامعه اشاره شده است. در این بخش به «حقوق و مسئولیت‌های اقتصادی»، «حقوق و مسئولیت‌های سیاسی»، «حقوق و مسئولیت‌های قضایی» و «حقوق و مسئولیت‌های فرهنگی» زنان پرداخته شده است.

کتاب «شرح مختصر منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران» تالیف زهرا آیت‌اللهی در هزار نسخه و به همت شورای عالی انقلاب فرهنگی به بهای هفت هزار و 500 تومان منتشر شده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط