ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کتاب «حقوق بين‌الملل برای روابط بين‌الملل» در دست ترجمه است

در . ارسال به اخبار کتاب

مجتبی تویسرکانی، محقق حوزه علوم سیاسی در حال ترجمه‌ کتاب «حقوق بين‌الملل برای روابط بين‌الملل» است. این اثر دانش تخصصی و حقوقی لازم برای درک اختلافات جزيی حقوق بین‏الملل را با رویکردهای سیاسی گسترده‏‌تر مقایسه می‏کند.-

این کارشناس ارشد روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ضمن بیان این خبر اظهار کرد: این اثر را زیر نظر دفتر مطالعات سياسی و بين‌المللی وزارت امورخارجه با همکاری «دیان جانباز» در دست ترجمه دارم.  

وی افزود: این کتاب سال 2010 میلادی به‏صورت مجموعه مقالاتی از اندیشمندان مطرح رشته حقوق و روابط بین‎الملل از سوی انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شد. کتاب آنچه یک دانشجوی علوم سیاسی و روابط بین‏الملل باید درباره حقوق بین‏الملل بداند، عنوان می‌کند.

دانشجوی مقطع دکترای روابط بین‌الملل گفت: در این اثر روش‏هایی برای پی بردن به مطالعه‏ حقوق بین‏الملل ذکر شده، منابع عمده‏ قانونگذاری بین‏المللی معرفی شده و موضوعات اصلی حقوق بین‏الملل توضیح داده شده‌اند. این کتاب، به‏طور کلی دانش تخصصی و حقوقی لازم برای درک اختلافات جزيی حقوق بین‏الملل را با رویکردهای سیاسی گسترده‏تر مقایسه می‏کند، که هم محتوای حقوق بین‏الملل را شکل می‏دهد و هم باعث افزایش کارآیی آن می‌شود. 

وی یکی از نقاط عطف این کتاب را بیان ظرافت‏های حقوق بین‏الملل دانست و گفت: این اثر پژوهشی دانشجویان را با دیدگاه حقوق بین‏الملل نسبت به روابط بین‏الملل آشنا می‌کند و تفاوت حقوق بین‏الملل را با دیگر رویکردهای روابط بین‏الملل توضیح می‏دهد. اثر مذكور این شانس را نیز داشته که در زمینه‏های حقوق بین‏الملل و روابط بین‏الملل، از پیشنهادها و نظرات وکلا و گروه دانشگاهی بهره‏مند شود.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط