ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

مندنی پور: نتایج همایش ملی خلیج فارس به صورت کتاب به چاپ خواهد رسید

در . ارسال به اخبار کتاب

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) تاکید کرد که نتایج همایش ملی بررسی حقوقی و تاریخی خلیج فارس به صورت کتاب به چاپ خواهد رسید.

 

 

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی مندنی‌پور طی سخنانی در همایش ملی بررسی حقوقی و تاریخی خلیج فارس با تبریک روز ملی خلیج فارس گفت: ما باید هر روزمان، روز خلیج فارس باشد نه یک روز.

 

وی با بیان این که این همایش تبلور خواسته کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور است که امروز ما در این مکان شاهد برگزاری آن هستیم. خاطرنشان کرد: اساتید برجسته ای از باب تخصص و تحقیقات و پژوهش هایی که در طی زندگی علمی داشته اند به ویژه در مباحث حقوق بین‌الملل و با تکیه بر جایگاه نام بزرگ پارس و خلیج فارس، امروز در این همایش بزرگ شرکت کرده‌اند.

 

مندنی پور با بیان این که کانون وکلای دادگستری به عنوان یک نهاد مدنی و مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد، گفت:امید است که این استقلال همچنان ادامه داشته باشد زیرا سخن از دفاع از حقوق فردی و اجتماعی و ملی ملت ایران در درون مرزها و برون مرزها را بر عهده دارند و چه نهادی شایسته تر از جایگاه کانون وکلای دادگستری، نهادی که جمعیت 40 هزار نفری را در خود جای داده است و فریاد دفاع از کیان نظام را دارد.

 

رییس اتحادیه کانون وکلا با اشاره به این که این ذهنیت که وکیل دادگستری وکیل فرد خاص و جمعیت خاصی است باید از بین برود، گفت: وکیل دادگستری بنا به جایگاه تخصصی که دارد خاکریزی است بین مردم و مسوولان برای تعدیل امور و دفاع از حقوق مردم و در صورت لزوم دفاع ازکیان نظام.

مندنی‌پور ابراز امیدواری کرد که در جهت حقوق حقه مردم ایران در خزر و دریای خزر در نظر داریم که چنین همایشی را در دریای خزر داشته باشیم و از حضور متخصصین و مورخین برجسته در سراسر کشور و حتی خارج از ایران هم در این همایش بهره بگیریم زیرا این وظیفه کانون وکلا است.

 

 

وی با بیان این که ما قصد داریم که به بررسی حقوقی و تاریخی خلیج فارس در این همایش بپردازیم گفت: تاریخ ایران نشان داده که ما همیشه صلح و آرامش و امنیت بیش از هر چیز مهم می دانیم اما اگر کسی چشم طمع به خاک این کشور داشته باشد در آن صورت همه یک صدا با فریاد بلند در کنار هم قرار می گیریم زیرا این جزو فرهنگ ایران است.

 

مندنی پور با بیان این که برای اولین بار است که در یک مجموعه مدنی مردم نهاد این همایش را برگزار کردیم در پایان گفت: نتایج این همایش به صورت کتاب در اختیار عموم مردم قرارخواهد گرفت زیرا این سند تاریخی می تواند یک تایید چندین باره ای باشد بر حقوق حقه ایران در خلیج فارس و نام و جایگاه و جزایر سه گانه خلیج فارس.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط