ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

انتشارات خرسندی 20 جلد دیگر از «جواهرالکلام» را منتشر می‌کند

در . ارسال به اخبار کتاب

انتشارات خرسندی 20 جلد دیگر از ترجمه و تفسیر مجموعه حقوقی «جواهر الکلام» را به همت دکتر اکبر نایب‌زاده آماده نشر کرده است.-
هادی طالع‌خرسند، مدیر مسوول انتشارات خرسندی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره عنوان کرد: تاکنون از این مجموعه 43 جلدی که از جمله تالیفات آیت‌الله شیخ محمدحسین نجفی در حوزه فقهی ـ حقوقی است، ترجمه و تحقیق 11 جلد از سوی این مرکز منتشر شده است.

وی افزود: پیش از این تنها متن عربی این کتاب که حدود دو دهه قبل منتشر شده بود، به عنوان کتاب مرجع مورد استفاده قرار می‌گرفت. دکتر نایب‌زاده که از قضات بازنشسته و از استادان دانشگاه است، تصمیم گرفت ترجمه و تفسیر این کتاب را آماده کند و از این طریق در اختیار عموم محققان و دانشجویان رشته حقوق قرار دهد.

مدیر مسوول انتشارات خرسندی یکی از ضرورت‌های انجام این کار را لزوم بازنویسی و تطبیق قوانین حقوقی گذشته با قوانین جدید ذکر کرد و گفت: از سوی دیگر معتقدم هر دهه ادبیات خاص خود را دارد از این رو لازم است آثار مرجع به ویژه مکتوبات حوضه حقوق و قوانین که باید به روز باشند، هر دهه بازنویسی و ویرایش شوند.

طالع‌خرسند با اشاره به این که مباحث کتاب «جواهرالکلام» در دو بخش کلی به حوزه‌های «حقوق کیفری و حقوق جزا» و «حقوق عمومی» اختصاص دارد، گفت: این 20 جلد که تصمیم داریم تا مهرماه سال جاری منتشر و روانه بازار چاپ شوند در زمینه مباحث حقوق خصوصی‌اند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط